Facebook Ciechocinek
Youtube Ciechocinek
Niedziela, 9 maja 2021, imieniny obchodzą Grzegorz, Katarzyna, Karolina
startaktualności / kulturagalerienoclegizakupyogłoszeniawirtualny spacergrykontakt
Aktualności / Kultura

Spotkanie cyklistów w Nieszawie


Spotkanie cyklistów w Nieszawie W niedzielę 25 bm. Nieszawę odwiedzą miłośnicy dwóch kółek, na pamiątkę czwartej rocznicy otwarcia trasy rowerowej Toruń - Włocławek. Planowany przyjazd kolarzy amatorów na nieszawski rynek, godz. 15.00.

Przypomnijmy, szlak został udostępniony 30 maja 2004 r. w Nieszawie. Długość całej trasy wynosi 62 km. Szlak oznaczony jest kolorem czerwonym. Turyści przybędą w dwóch grupach, z Torunia i Włocławka. Grupa toruńska wyruszy spod zamku „Dybów”, włocławska spod bursy szkolnej przy ulicy Mechaników. Trasa toruńczyków będzie prowadziła przez Czerniewice, Brzozówkę, Karczemkę, Otłoczyn, Ciechocinek i Siarzewo. Włocławianie do miejsca zlotu dotrą przez Gąbinek, Kucerz, Włoszycę i Raciążek. Obie grupy spotkają się na nieszawskim rynku około godz. 15.00. Zainteresowani będą mogli skorzystać bezpłatnie z przeprawy promowej, zwiedzić Muzeum Stanisława Noakowskiego i kościół pw. Podwyższenia Krzyża Św., tzw. klasztorek (pofranciszkański). Około godz. 17.00, po wspólnym posiłku, zwiedzeniu miasta i konkursach, cykliści udadzą się w drogę powrotną.

W ubiegłym roku przyjechało około 140 miłośników dwóch kółek. Wśród nich całe rodziny, także z małymi dziećmi. Najmłodszy uczestnik miał sześć lat. Był również cyklista z psem. Podczas spotkania rozegrano konkurencje sprawnościowe. Został rozstrzygnięty również konkurs wiedzy o Nieszawie i trasie rowerowej Toruń - Włocławek. Należy mieć nadzieję, że kolarzom, tak jak w latach ubiegłych, dopisze pogoda, kondycja i humor. Do zobaczenia na szlaku i w miejscu zjazdu.

Autor : Wanda Wasicka
Fot : Wanda Wasicka
Źródło : www.nieszawa.pl

powrót

Poleć treść :
Gadu-Gadu Facebook Nasza Klasa Grono Wykop Digg Google Windows
Noclegi
Booking.com
Ostatnie 10 aktualności
Biznes
Kursy walut
Money.pl - Serwis Finansowy nr 1
NBP 2021-05-07
USD 3,7861 -0,54%
EUR 4,5764 -0,14%
CHF 4,1723 -0,21%
GBP 5,2720 -0,36%
Wspierane przez Money.pl

wypożyczanie komputerów