Facebook Ciechocinek
Youtube Ciechocinek
Poniedziałek, 4 lipca 2022, imieniny obchodzą Elżbieta, Malwina, Teodor
startaktualności / kulturagalerienoclegizakupyogłoszeniawirtualny spacergrykontakt
Aktualności / Kultura

Samochodowe dziuple pod Włocławkiem


Samochodowe dziuple pod Włocławkiem Centralne Biuro Śledcze zlikwidowało dwie samochodowe dziuple w okolicach Włocławka. Odzyskano luksusowe samochody warte ponad milion złotych.

Funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego rozpracowali grupę zajmującą się kradzieżami, przerabianiem i rozbiórką na części luksusowych samochodów. W trakcie działań w okolicach Włocławka zlikwidowali dwie „dziuple” samochodowe - jedną w miejscowości Kowal, druga w gminie Choceń. W wyniku akcji funkcjonariuszy CBŚ zatrzymano pięć osób i zabezpieczono dziewięć samochodów pochodzących z kradzieży: dwa terenowe BMW X5, najnowsze terenowe BMW X6, BMW 330i cabrio, BMW M3, skoda superb, dwa vw golf, vw passat.

Większość zabezpieczonych samochodów była wyprodukowana w 2008r. Ustalono, że cztery z nich zostały skradzione na terenie Niemiec pod koniec ubiegłego roku. Co do pozostałych trwają czynności mające na celu ustalenie ich pochodzenia, gdyż posiadały już przerobione numery identyfikacyjne. Łączna wartość odzyskanych przez policjantów pojazdów wynosi ponad milion złotych. W trakcie przeszukań miejsc zamieszkania zatrzymanych, funkcjonariusze znaleźli kilka porcji narkotyków. Zabezpieczyli także komputer samochodowy i specjalne urządzenie elektroniczne służące do kradzieży najnowszych modeli marki BMW.

Zorganizowana grupa przestępcza działała głównie na terenie Niemiec i Polski. Dwa najdroższe, spośród odzyskanych BMW, zostały skradzione tuż przed świętami Bożego Narodzenia z salonu na terenie Niemiec. W sprawie tej wszczęto śledztwo, które nadzoruje Prokuratura Okręgowa we Włocławku. Nawiązano też współpracę z policją niemiecką. Organizatorzy „dziupli samochodowych” to mieszkańcy Włocławka, ojciec i syn. Obydwaj na wniosek prokuratora zostali aresztowani na trzy miesiące. Dwaj inni podejrzani trafili pod dozór Policji. Zatrzymanym przedstawiono zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, paserstwa mienia o znacznej wartości oraz posiadania narkotyków. Grozi im kara do 10 lat więzienia, która może zostać zwiększona nawet do 15 za udział w zorganizowanej grupie przestępczej.

Źródło: KWP

powrót

Poleć treść :
Gadu-Gadu Facebook Nasza Klasa Grono Wykop Digg Google Windows
Noclegi
Booking.com
Ostatnie 10 aktualności
Biznes
Kursy walut
Money.pl - Serwis Finansowy nr 1
NBP 2022-06-30
USD 4,4825 +0,66%
EUR 4,6806 -0,01%
CHF 4,6904 +0,63%
GBP 5,4429 +0,39%
Wspierane przez Money.pl

wypożyczanie komputerów