Facebook Ciechocinek
Youtube Ciechocinek
Poniedziałek, 8 marca 2021, imieniny obchodzą Beata, Stefan, Wincenty
startaktualności / kulturagalerienoclegizakupyogłoszeniawirtualny spacergrykontakt
Aktualności / Kultura

Rowerzyście ukończyli II Powiatowy Rajd Rowerowy


Tagi: rajd rowerowy Aleksandrów Kujawski

Rowerzyście ukończyli II Powiatowy Rajd Rowerowy

W niedzielę (15 kwietnia) odbył się II Powiatowy Rajd Rowerowy. Pomimo niekorzystnej aury na starcie stawiło się aż 78 rowerzystów. Trasa zorganizowanego po raz drugi rajdu liczyła tym razem 24km. Cykliści wystartowali o godz. 11:00 z Placu 3 Maja w Aleksandrowie Kujawskim i dalej przez: Rudunki, Służewo, Przybranowo, Poczałkowo, Straszewo, Zazdromin, Ostrowąs i Plebankę. Rajd zakończył się w miejscu startu tj. na Placu 3 Maja w Aleksandrowie Kujawskim.

Organizatorem rajdu była Starosta Aleksandrowski - Wioletta Wiśniewska. Oznakowana niebieskimi znakami kierunkowymi trasa składała się z płaskich odcinków o równej nawierzchni. Przejazd odbywał się drogami gminnymi, powiatowymi i wojewódzkimi. Skrzyżowania zabezpieczyli strażacy z OSP Służewo i OSP Ostrowąs. Druhowie kierowali samochody na wytyczone wcześniej tymczasowe objazdy. Nad bezpieczeństwem rowerzystów czuwali także policjanci z KPP w Aleksandrowie Kujawskim, a medyczne zabezpieczenie imprezy zapewnił NZOZ "Przychodnia Lekarska" Bogusławy Kędzierskiej.
 
Opady deszczu zmusiły organizatorów do rezygnacji z zaplanowanego wcześniej pikniku nad jez. Ostrowąs. Zmarzniętym cyklistom swoją remizę odstąpili strażacy OSP w Ostrowąsie, gdzie czekały: gorąca kawa, herbata, kiełbaski z grilla, ciastka i owoce. Zanim uczestnicy rajdu wyruszyli w dalszą drogę, rozegrano jeszcze mini zawody sportowe z nagrodami dla najmłodszych. 
 
Rowerowa kolumna wjechała na metę rajdu w Aleksandrowie Kujawskim o godz. 13:15. Starosta Wioletta Wiśniewska, która sama pokonywała trasę rajdu rowerem pogratulowała tym, którzy dojechali do końca kondycji i wytrwałości. Szczególne słowa uznania otrzymały dzieci, które wraz z rodzicami i opiekunami dzielnie zniosły niekorzystne warunki na trasie. Ciepłe słowa i podziękowania skierowane zostały również do służb za zabezpieczenie rajdu, pracowników starostwa powiatowego za wsparcie organizacyjne i sponsorów.
 
Zapraszamy do fotorelacji na stronie Aleksandrow.pl
 
fot. Marcin Strych


powrót

Poleć treść :
Gadu-Gadu Facebook Nasza Klasa Grono Wykop Digg Google Windows
Noclegi
Booking.com
Ostatnie 10 aktualności
Biznes
Kursy walut
Money.pl - Serwis Finansowy nr 1
NBP 2021-03-08
USD 3,8665 +0,71%
EUR 4,5903 +0,24%
CHF 4,1416 +0,25%
GBP 5,3478 +0,80%
Wspierane przez Money.pl

wypożyczanie komputerów