Facebook Ciechocinek
Youtube Ciechocinek
Poniedziałek, 20 maja 2024, imieniny obchodzą Aleksander, Bernardyn, Bazyli
startaktualności / kulturagalerienoclegizakupyogłoszeniawirtualny spacergrykontakt
Aktualności / Kultura

Rowerem po autostradzie


Tagi: autostrada a1 amber one

Rowerem po autostradzie

Lubisz jeździć na rowerze lub hulajnodze? A może po prostu kochasz chodzić? Jeśli tak, to warto, abyś już dziś zaplanował sobie czas na 25 września 2011 (niedziela). Amber One przygotowuje na drugim odcinku autostrady A1 wielki piknik rodzinny.

Nie lada gratka szykuje się dla miłośników mobilności aktywnej, czyli tych wszystkich, którzy lubią chodzić, tradycyjnie i z kijkami (nordic-walking), biegać, jeździć na rowerze czy hulajnodze. 25 września 2011 roku, jeszcze przed otwarciem drugiego odcinka autostrady A1 dla ruchu samochodowego, odbędzie się niezwykły piknik "Ciclovia Amber One ".

- Po raz pierwszy w naszym kraju udostępniony zostanie kilkudziesięciokilometrowy odcinek nowo wybudowanej autostrady A1, dla miłośników  uprawiania wszelkich form mobilności aktywnej - mówi Ewa Łydkowska, rzecznik prasowy Gdańsk Transport Company, koncesjonariusza autostrady A1.

Założenie jest proste. Organizatorzy zapraszają wszystkich, którzy chcą wypróbować autostradę zanim zrobią to samochody.  I tak będzie można przejechać drogę rowerem, na hulajnodze czy przejść się z dziećmi lub przyjaciółmi. To jedyna okazja, aby na spokojnie i w miłej piknikowej atmosferze podziwiać nowo wybudowaną drogę oraz jej okolice.

Warto dodać, że jedną z atrakcji pikniku będzie Miasteczko Promocji Regionów i dobrych praktyk CSR. Zostanie ono zbudowane z myślą o gminach, powiatach i miastach zlokalizowanych w obszarze oddziaływania autostrady A1 w celu prezentacji atrakcji turystycznych, promocji dziedzictwa kulturalnego, walorów przyrodniczych, czy też sprzedaży specjałów kuchni regionalnej.

Organizatorzy szacują, że w imprezie weźmie udział kilka tysięcy osób z Polski i zagranicy. Ideę Pikniku popierają m.in. Ministerstwo Sportu i Turystyki RP oraz Marszałkowie Województwa Pomorskiego i Kujawsko – Pomorskiego.

Więcej informacji na temat pikniku: www.ciclovia.plpowrót

Poleć treść :
Gadu-Gadu Facebook Nasza Klasa Grono Wykop Digg Google Windows
Noclegi
Booking.com
Ostatnie 10 aktualności
Biznes
Kursy walut
Money.pl - Serwis Finansowy nr 1
NBP 2023-01-24
USD 4,3341 +0,23%
EUR 4,7073 -0,24%
CHF 4,7014 -0,22%
GBP 5,3443 -0,38%
Wspierane przez Money.pl

wypożyczanie komputerów