Facebook Ciechocinek
Youtube Ciechocinek
Wtorek, 27 września 2022, imieniny obchodzą Damian, Wincenty, Kosma
startaktualności / kulturagalerienoclegizakupyogłoszeniawirtualny spacergrykontakt
Aktualności / Kultura

Rajd terenowy „Dzieciaki w terenie”


Tagi: aleksandrów kujawski dzieciaki w terenie rajd 4x4 rajd terenowy

Rajd terenowy „Dzieciaki w terenie”

W niedzielę (29 stycznia) odbył się rajd terenowy dla podopiecznych Placówki Socjalizacyjnej w Aleksandrowie Kujawskim. Impreza „Dzieciaki w terenie” odbyła się przy zaangażowaniu sponsorów, pracowników starostwa powiatowego oraz miłośników jazdy terenowej.

 
Rano, o godz. 9:00 przy 11-stopniowym mrozie po dzieci wyjechało z Ciechocinka do Aleksandrowa Kujawskiego 9 aut z napędem na cztery koła. Dzieciaki wybrały sobie ulubione auto, zapięły pasy i ruszyły wraz z kierowcami terenówek na leśne dukty i bezdroża. Trasa wiodła najpierw doliną Tążyny, po obrzeżach wojskowego poligonu do Otłoczyna, a stamtąd przez Karczemkę, Słońsk Dolny, Słońsk Górny i przez Ciechocinek do Nowego Ciechocinka (gm. Aleksandrów Kujawski). Po drodze auta trawersowały, pokonywały strome zbocza, wąwozy i wjeżdżały w miejsca dostępne tylko dla samochodów z napędem 4x4.
 
W Nowym Ciechocinku gospodarze Rancza Pod Olszyną udostępnili uczestnikom rajdu miejsce na wspólne ognisko i zapewnili dodatkowe atrakcje. Najodważniejsi spróbowali jazdy konnej, można było postrzelać z wiatrówki, wziąć udział w nietypowych konkursach i wygrać nagrody niespodzianki. Na ognisku pieczone były kiełbaski i rozgrzewane dłonie, bo dzień był wyjątkowo zimny. Na uczestników rajdu czekała też gorąca zupa gulaszowa, kawa i herbata.
Po wspólnym zdjęciu, o godz. 13:30 kolumna terenówek przez Karczemkę i Otłoczyn odwiozła podopiecznych Placówki Socjalizacyjnej do Aleksandrowa. Pod ośrodkiem nastąpiło miłe pożegnanie dzieci z kierowcami i organizatorami rajdu.  
„Chyba wolę to niż komputer. Kiedyś sobie kupię taką terenówę!” rzucił na pożegnanie młody podopieczny placówki w troszkę za dużej czapce opadającej na czoło. 
Trzymamy kciuki!
 
Nagrody dla najmłodszych ufundował Zarząd Powiatu oraz firmy, które włączyły się w to rajdowo-charytatywne przedsięwzięcie. W imieniu dzieci i ich opiekunów pragniemy gorąco podziękować za każdą pomoc materialną i organizacyjną następującym firmom i osobom:
Firma turystyczna Traper4x4.pl, Fenix - Studio Reklamy i Fotografii, Robert Zaręba „Termy Ciechocinek Sp. z.o.o., ASTEX - Tynki Kleje Farby (Michał i Marcin Puczyńscy), „Rancho Pod Olszyną” (Urszula i Zbigniew Bedlińscy) , PHU „DAN” Zdzisława Centkowskiego, Klub Pub JEDYNA w Ciechocinku, Myjnia samochodowa Michała Zwierzchowskiego, Sławomir Handziuk - WOPR Ciechocinek oraz wszystkim lokalnym miłośnikom samochodów 4x4 i kierowcom, którzy wzięli udział w rajdzie „Dzieciaki w terenie”.
 
Fotorelacja z imprezy na stronie Aleksandrow.pl
 
Źródło: Aleksandrow.pl


powrót

Poleć treść :
Gadu-Gadu Facebook Nasza Klasa Grono Wykop Digg Google Windows
Noclegi
Booking.com
Ostatnie 10 aktualności
Biznes
Kursy walut
Money.pl - Serwis Finansowy nr 1
NBP 2022-09-27
USD 4,9476 +0,74%
EUR 4,7616 +0,11%
CHF 5,0135 +0,58%
GBP 5,3465 +1,22%
Wspierane przez Money.pl

wypożyczanie komputerów