Facebook Ciechocinek
Youtube Ciechocinek
Niedziela, 19 maja 2024, imieniny obchodzą Mikołaj, Piotr, Urban
startaktualności / kulturagalerienoclegizakupyogłoszeniawirtualny spacergrykontakt
Aktualności / Kultura

Przetarg na wykonanie A1 unieważniony


Tagi: GDDKiA autostrada A1 Salini KIO Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad

Przetarg na wykonanie A1 unieważniony
Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w Bydgoszczy (GDDKiA) unieważniła przetarg, który wgrało konsorcjum Salini Polska na dokończenie budowy autostrady A1 na odcinkach Czerniewice - Brzezie oraz Brzezie - Kowal.
 
Konkurenci startujący do przetargu zaskarżyło przetarg do Krajowej Izby Odwoławczej, w związku z KIO wydała wyrok:
 
"Wykonawca, który złożył oferty w dwóch postępowaniach na dokończenie budowy autostrady A1 (Czerniewice – Brzezie i Brzezie -  Kowal) musi wykazać się potencjałem kadrowym i technicznym umożliwiającym realizację obu kontraktów w tym samym czasie lub zadeklarować na którym  z kontraktów będzie wykorzystywany przedstawiony przez niego potencjał."
 
Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad już wezwała konsorcjum do uzupełnienia dokumentów  unieważniając jednocześnie wcześniejszy wybór dokonany zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa. Do 6 marca został określony przez GDDKiA termin na uzupełnienie dokumentów przez wykonawcę. Wyrok KIO prezentuje bardzo racjonalne podejście, które w opinii GDDKiA powinno wyznaczać kierunek postępowania. Zgodnie z przepisami prawa w zakresie badania potencjału kadrowo-technicznego, GDDKiA może bazować wyłącznie na oświadczeniach wykonawców. Wyrok KIO dał GDDKiA możliwość weryfikacji złożonych oświadczeń.
 
Konieczność  dysponowania przez Wykonawcę kontynuacji budowy odcinków autostrady A1 Czerniewice  – Brzezie i Brzezie – Kowal   odpowiednim potencjałem kadrowym i sprzętowym oddzielnie dla każdego postepowania wskazała Krajowa Izba Odwoławcza w Warszawie uwzględniając odwołania złożone przez pozostałych oferentów   Izba wskazała, że Wykonawca ma jednoznacznie określić do którego spośród dwóch postepowań przetargowych dedykuje wskazany w ofertach potencjał techniczny i kadrowy. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Bydgoszczy unieważniła wcześniejszy wybór najkorzystniejszych ofert na dokończenie budowy autostrady A1 z Czerniewic do Kowala.
 
Do GDDKiA w Bydgoszczy nie wpłynęło jeszcze pisemne uzasadnienie wyroku ale, by przyspieszyć procedurę wyłaniania nowego Wykonawcy, zgodnie z decyzją KIO unieważniono wcześniejszy wybór ofert najkorzystniejszych i wezwano wybranego Wykonawcę ( Salini Polska Sp. z o.o. ) do złożenia stosownych wyjaśnień i uzupełnień.  
Powyższy wyrok KIO nie wiąże się z ponownym ogłoszeniem przetargu a tylko koniecznością ponownej oceny ofert, uzupełnieniem dokumentacji przez poszczególnych Wykonawców i wydłużeniem terminu wyłonienia Wykonawców o kilka dni.
 
Podpisanie umów nastąpi niezwłoczne po ponownym wyborze najkorzystniejszych ofert i kontroli postępowań przez Prezesa Urzędu Zamówień Publicznych. Natychmiast potem wykonawcy będą mogli rozpocząć roboty. Na dokończenie budowy autostrady A1 wykonawcy będą mieli 11 miesięcy na odcinku Czerniewice – Brzezie oraz 12 miesięcy na odcinku Brzezie - Kowal jednak kierowcom te odcinki autostrady powinny zostać udostępnione odpowiednio po 8 i 9 miesiącach od podpisania umowy.


powrót

Poleć treść :
Gadu-Gadu Facebook Nasza Klasa Grono Wykop Digg Google Windows
Noclegi
Booking.com
Ostatnie 10 aktualności
Biznes
Kursy walut
Money.pl - Serwis Finansowy nr 1
NBP 2023-01-24
USD 4,3341 +0,23%
EUR 4,7073 -0,24%
CHF 4,7014 -0,22%
GBP 5,3443 -0,38%
Wspierane przez Money.pl

wypożyczanie komputerów