Facebook Ciechocinek
Youtube Ciechocinek
Piątek, 7 maja 2021, imieniny obchodzą Ludmiła, Gizela, Benedykt
startaktualności / kulturagalerienoclegizakupyogłoszeniawirtualny spacergrykontakt
Aktualności / Kultura

Programy stypendialne


Programy stypendialne Trwa nabór wniosków do programów stypendialnych kujawsko-pomorskiego samorządu województwa oraz realizowanego przez nasz region, finansowanego z unijnych środków pomocowych programu „Studiuj! Europejskie Stypendia dla Studentów”.


Do 15 września stosowne dokumenty mogą składać młodzi ludzie ubiegający się o stypendia artystyczne marszałka województwa, a także wyróżniający się w różnych dziedzinach studenci.

Wnioski o stypendia artystyczne marszałka województwa mogą składać uczniowie szkół ponadpodstawowych i studenci wyższych uczelni, którzy łączą naukę z traktowaną poważnie działalnością artystyczną, osiągają w niej sukcesy, są laureatami prestiżowych konkursów i festiwali. Wsparcie samorządu województwa – ok. 380 zł miesięcznie - ma im umożliwić dalszy rozwój artystyczny.

Zasady przyznawania stypendiów artystycznych:

Tutaj

O stypendia marszałka mogą się też ubiegać studenci kujawsko-pomorskich szkół wyższych, osiągający wybitne wyniki w nauce, sporcie lub działalności artystycznej. Na pomoc samorządu mogą liczyć żacy legitymujący się wysoką średnią ocen, weryfikowalnymi osiągnięciami artystycznymi lub sportowymi, albo tacy, którzy zakwalifikowali się na wyjazdy zagraniczne w ramach programów finansowanych przez Unię Europejską.

Tak jak w przypadku stypendiów artystycznych, termin składania wniosków mija 15 września.

Szczegóły wojewódzkiego programu stypendialnego dla studentów:

Tutaj

Do 30 września mają natomiast czas samorządy powiatowe, które zdecydują się złożyć wnioski o stypendia w imieniu uczniów działających na ich terenie dziennych liceów i techników. Zasadniczą funkcją tak adresowanego wsparcia jest wyrównywanie szans edukacyjnych poprzez wspieranie uzdolnionych i pracowitych młodych ludzi, mieszkających na wsi lub w małych miasteczkach, a także żyjących w trudnych warunkach materialnych.

Więcej informacji:

Tutaj

Do 19 października - na skompletowanie niezbędnych dokumentów mają studenci, którzy zdecydują się na udział w rywalizacji o europejskie stypendia w ramach programu „Studiuj! Europejskie Stypendia dla Studentów”. Program finansowany jest ze Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego (ZPORR), w jego puli znajduje się 15 milionów złotych, na wsparcie może liczyć ponad 6 tysięcy studentek i studentów.

Szerzej o programie:

www.kujawsko-pomorskie.pl/studiuj

Pod numerem infolinii: 0801 188 989

Źródło: www.aleksandrow.pl

powrót

Poleć treść :
Gadu-Gadu Facebook Nasza Klasa Grono Wykop Digg Google Windows
Noclegi
Booking.com
Ostatnie 10 aktualności
Biznes
Kursy walut
Money.pl - Serwis Finansowy nr 1
NBP 2021-05-06
USD 3,8066 -0,18%
EUR 4,5829 +0,17%
CHF 4,1809 +0,37%
GBP 5,2908 -0,14%
Wspierane przez Money.pl

wypożyczanie komputerów