Facebook Ciechocinek
Youtube Ciechocinek
Niedziela, 11 kwietnia 2021, imieniny obchodzą Filip, Leon, Marek
startaktualności / kulturagalerienoclegizakupyogłoszeniawirtualny spacergrykontakt
Aktualności / Kultura

Powstanie druga część wodnego placu zabaw


Tagi: park wodny zjeżdżalnie wodny plac zabaw basen Ciechocinek

Powstanie druga część wodnego placu zabaw

Ciechociński wodny plac zabaw na ul. Staszica ma się powiększyć o zespół czterech zjeżdżalni. Otwarty w zeszłym roku wodny plac zabaw stał się dodatkową atrakcją Ciechocinka, zapychając trochę dziurę po zaniedbanym starym basenie solankowym. Miasto widząc duże zainteresowanie ze strony mieszkańców i turystów odwiedzających nasze uzdrowisko postanowiło zainwestować w dodatkowe atrakcje w postaci czterech zjeżdżalni. 25 marca na spotkaniu z radnymi i burmistrzem Leszkiem Dzierżewiczem został przedstawiony wykonany przez Pracownię Architektoniczną Archi-Size we Włocławku projekt nowej inwestycji.

Obok istniejącego już placu ma powstać zespół czterech zjeżdżalni, w tym czterotorowa, pontonowa i tzw. „anakonda” o długości aż 110 metrów. Podobnie jak w pierwszym etapie, będą one wykorzystywać filtrowaną i podgrzewaną wodę. Architekt Jakub Kaczorowski wskazywał na kwestie bezpieczeństwa: siatkę zabezpieczającą schody czy system sygnalizacji świetlnej przy zjeżdżalniach. Z nowej części placu zabaw korzystać będą mogły osoby w wieku od 12 lat, także dorośli.

Aktualnie projekt jest na etapie koncepcji, jeśli radni wyrażą aprobatę, zostaną rozpoczęte prace projektowe. Burmistrz Leszek Dzierżewicz zapowiedział usprawnienia w okolicy placu, m.in. większą liczbę leżaków czy stojaków rowerowych. Planowany koszt inwestycji to ok. 3 mln zł.

Fot. Archi-Size Pracownia Architektonicznapowrót

Poleć treść :
Gadu-Gadu Facebook Nasza Klasa Grono Wykop Digg Google Windows
Noclegi
Booking.com
Ostatnie 10 aktualności
Biznes
Kursy walut
Money.pl - Serwis Finansowy nr 1
NBP 2021-04-09
USD 3,8208 -0,41%
EUR 4,5414 -0,37%
CHF 4,1265 -0,21%
GBP 5,2393 -0,50%
Wspierane przez Money.pl

wypożyczanie komputerów