Facebook Ciechocinek
Youtube Ciechocinek
Piątek, 24 września 2021, imieniny obchodzą Dora, Gerard, Teodor
startaktualności / kulturagalerienoclegizakupyogłoszeniawirtualny spacergrykontakt
Aktualności / Kultura

Poszerz możliwości swojego warsztatu


Tagi: myjnia samochodowa myjnie samochodowe budowa myjni samochodowych producent myjni samochodowych

Poszerz możliwości swojego warsztatu

Co możemy zrobić, aby nasz warsztat był bardziej atrakcyjny dla klienta?

Co nazywamy „wartością dodaną” dla naszego biznesu?

Co możemy dać od siebie dla klienta, którego obsługujemy w naszym warsztacie?

- Rynek warsztatów w naszym kraju jest bardzo duży i wciąż rozwija się dynamicznie. Jest to spowodowane dużą ilością pojazdów na naszych drogach. Warsztaty wciąż podnoszą swoje kwalifikacje, oferując większą wiedzę i szerszy zakres oraz kompetencje oferowanych usług. Rynek usług myjni samochodowych jest bardzo mocno powiązany z branżą motoryzacyjną i dzisiejszy wzrost świadomości właścicieli warsztatów jak i ich klientów zmusza nas do szukania nowych rozwiązań. Każdy właściciel warsztatu wykorzysta wszelkie środki aby jego warsztat wyróżniał się na tle konkurencji. Takie możliwości daje właśnie myjnia samochodowa.  

- Od momentu założenia działalności pracujemy na swoją reputację wyrabiając dobrą „markę” naszego warsztatu. Dobra „marka” to rozwojowa „marka”, która jest na poziome wyższym niż proponuje w swojej ofercie konkurencja i taka która wyróżnia nas na jej tle. Uśmiech i zadowolenie klienta, przy przekazywaniu kluczyków, z profesjonalnie wykonanej usługi to ambicja każdego właściciela warsztatu. Co jednak zrobić by jeszcze bardziej usatysfakcjonować konsumenta? Jak skłonić go aby do nas powracał i doprowadzał nowych klientów? Do obecnego wachlarza usług dodaj coś co jeszcze wyróżni i uatrakcyjni twój biznes: Po wykonaniu naprawy umyj pojazd i wyczyść jego wnętrze. Takie działania nazywamy „wartością dodaną” do oferty, którą nasi klienci już znają. Dla nas jest to oczywiście dodatkowy przychód. Dynamiczny wzrost i popyt konsumentów na posiadanie własnych „czterech kółek” jest jednocześnie popytem na usługę mycia pojazdów i ich pielęgnację. Na ten, jakże dynamiczny rozwój rynku, wpływ ma również coraz większy popyt na auta nowe. Pojazdów przybywa na naszych drogach, a tym samym wzrasta potrzeba kolejnych stanowisk mycia.

Technika myjąca myjni samoobsługowej lub portalowej. 

Dobór i konfiguracja techniki myjącej, konstrukcji wiaty, urządzeń towarzyszących takich jak odkurzacz czy urządzenie piorące do tapicerki to proces przypominający zakup pojazdu. 

Czy budowa myjni samoobsługowej (bezdotykowej), automatyczne (portalowej) jest dużym wyzwaniem dla przyszłego inwestora?

Oferujemy dogodny sposób na realizację Waszej inwestycji  w systemie zaprojektuj - wybuduj - uruchom Myjnie samochodową. Będziemy prowadzić Waszą inwestycję na wszystkich jej etapach. Od przeprowadzania potencjału rentowności dla myjni samochodowej, przygotowania dokumentacji projektowej, doboru odpowiedniej technologii mycia, poprzez proces budowy, aż po odbiór inwestycji i wypuszczenia pierwszej kropli wody. Kompleksowość usług jaką proponujemy zapewni Państwu przewidywalność kosztów i terminów związanych z budową, jak również dobór odpowiedniego urządzenia dostosowanego do potrzeb i wymogów każdego inwestora. To oferta dla osób ceniących swój czas i dla tych wszystkich, którzy wiedzą, że kompleksowe podejście do inwestycji to najlepszy sposób na oszczędności finansowe bez ingerencji w jakość materiałów i usług. 

Jakie znaczenie ma lokalizacja naszej Myjni samochodowej.

- Można wybudować myjnię na swojej działce, przy funkcjonującym już warsztacie, czy też stacji paliw lub po prostu znaleźć działkę  pod budowę danej myjni. Działka taka musi spełniać wymogi, dla warunków zabudowy pod taką inwestycję, należy również uzyskać na to przedsięwzięcie odpowiednie pozwolenie.

- Należy zacząć od analizy swojej lokalizacji, na której już działa dany warsztat, sklep, stacja paliw, LPG, stacja kontroli lub wybranej nowej lokalizacji na taką inwestycję, jeśli chcemy aby była ona osobno. Należy zwrócić uwagę aby spełniała ona kilka podstawowych kryteriów:

Atrakcyjna lokalizacja - to lokalizacja przy dużych skupiskach takich jak parkingi, sklepy codziennych zakupów, osiedla o dużym skupisku (blokowiska), osiedle domków jednorodzinnych, najlepiej już od dwóch/trzech tysięcy mieszkańców. Dobrze, żeby taka działka inwestycyjna usytuowana była przy głównych ulicach, przy skrzyżowaniach, czy drogach o dobrym dojeździe. Można zwrócić uwagę również na dogodne usytuowanie przy obiektach zwiększających jej atrakcyjność jak: stacje benzynowe, stacje gazu, centra handlowe, warsztaty samochodowe, Stacje Kontroli Pojazdów. Istotna jest również odpowiednia widoczność myjni, ale też łatwy dojazd, możliwość zjazdu zarówno z prawej jak i lewej strony.

Odpowiednia powierzchnia działki pod planowaną budowę myjni - to taka powierzchnia żeby można było ustawić myjnię z możliwością wygodnego, komfortowego przejazdu użytkownikom. Aby uatrakcyjnić naszą inwestycję, należy uwzględnić także stanowiska odkurzania, co pozwoli naszym klientom nie tylko umyć pojazd ale i sprzątnąć go w środku.

Forma własności nieruchomości pod budowę myjni bezdotykowej

Nie ma znaczenia czy nieruchomość jest naszą własnością, czy też jesteśmy wyłącznie jej dzierżawcami. Jednak przy podpisywaniu umowy warto pamiętać o tym, że na wybudowanie myjni musi wyrazić zgodę odpowiedni organ,  czyli wójt, burmistrz lub prezydent miasta. W przypadku umowy dzierżawy warto ją jednak  zawrzeć na jak najdłuższy okres (minimum 10 lat), tak abyśmy mogli spokojnie funkcjonować i korzystać z wzrastającej popularności naszego obiektu – ekologicznej myjni samoobsługowej/bezdotykowej, nawet na piętnaście - dwadzieścia – i więcej lat. 

Można zadbać o wszystko samemu i dopiero  wykonanie adaptacji zlecić architektowi. Można też  wynająć osobę, która załatwi wszystkie sprawy.  Należy wówczas podpisać umowę z architektem, określającą oczywiście harmonogram prac, tak aby zabezpieczyć się przed nadmiernym przedłużaniem realizacji inwestycji.

Średni okres budowy myjni to ok. trzy miesiące, licząc od dnia podpisania. Konfiguracja wybranej myjni samoobsługowej zajmuje, w zależności od typu i liczby stanowisk, od dziesięciu do dwunastu tygodni. Montaż to kolejne 7 do 10 dni. Oczywiście trzeba podkreślić, że przed tym, zanim myjnia samochodowa zostanie dostarczona, klient powinien zdobyć wszystkie pozwolenia na budowę i przygotować działkę – i tu inwestor może liczyć na naszą pomoc. Ważnym elementem przed dostawą jest także dostarczenie odpowiednich przyłączy.

Wiele prac klient może wykonać we własnym zakresie, przy naszym wsparciu i nadzorze. Począwszy od wykonania przyłączy, przez prace budowlano-kanalizacyjne, na wykonanie lub zlecenie wykonania konstrukcji wiaty według wybranego projektu, jakie są dostępne w naszej ofercie kończąc. 

Jaki typ myjni wybrać?

Czym należy się kierować przy wyborze producenta i technologii?

Do których myjni klienci zaglądają najchętniej?

Na tego typu decyzję składa się bardzo dużo czynników:

- lokalizacja - to jest podstawa dla tego biznesu, 

- wielkość i układ działki -  pozwoli nam na określić jak dużą myjnię możemy postawić,  

- jakość oferowanej myjni -  nie tylko w zakupie, ale i jej późniejsza obsługa gwarancyjna i po gwarancyjna,

- klienci wracają do myjni „przyjaznych” i dających więcej niż te, z których do tej pory korzystali,

Cała reszta to już luźniejsze tematy, ale bardzo mocno wpływające na atrakcyjność i rentowność każdej myjni, i należy do nich przykładać dużą uwagę, tak przed – w trakcie jak i później.

 

PIOTR RYCHTER Menager CW CONSULTING – Car Wash Technology
Siedziba firmy: PL 87-800 Włocławek, ul. Barska 12J

te. 730 65 30 30

www.cwconsulting.pl
www.carwashtech.eu
www.carwashtech.ru 
www.tammermatic.pl
www.myjniewap.plpowrót

Poleć treść :
Gadu-Gadu Facebook Nasza Klasa Grono Wykop Digg Google Windows
Noclegi
Booking.com
Ostatnie 10 aktualności
Biznes
Kursy walut
Money.pl - Serwis Finansowy nr 1
NBP 2021-09-24
USD 3,9268 +0,03%
EUR 4,6085 +0,16%
CHF 4,2494 +0,00%
GBP 5,3866 +0,49%
Wspierane przez Money.pl

wypożyczanie komputerów