Facebook Ciechocinek
Youtube Ciechocinek
Poniedziałek, 25 października 2021, imieniny obchodzą Ingi, Darii, Sambora
startaktualności / kulturagalerienoclegizakupyogłoszeniawirtualny spacergrykontakt
Aktualności / Kultura

Policjanci jadą do Kosowa


Policjanci jadą do Kosowa Komendant Wojewódzki Policji w Bydgoszczy pożegnał dziś policjantów jadących do Kosowa.

5 policjantów z naszego województwa, którzy wyruszają do Kosowa pożegnał dzisiaj Komendant Wojewódzki Policji w Bydgoszczy. Będzie to 15 zmiana funkcjonariuszy służących w ramach misji pokojowej ONZ.

Policjanci będą brali udział w służbach patrolowych, konwojowych i ochronie strategicznych obiektów. Wszyscy na co dzień pełnią służbę w różnych komendach. Na misję jedzie 2 policjantów z Oddziału Prewencji Policji, oraz funkcjonariusze z Torunia, Aleksandrowa Kujawskiego i Sępólna Krajeńskiego. Dla trójki, z nich nie jest to pierwszy wyjazd.

Swoim dotychczasowym doświadczeniem będą wspierać młodszych kolegów.

Zanim zostali zakwalifikowani do udziału w misji musieli sprostać kryteriom doboru. Te przewidywały między innymi, że kandydat musiał mieć ukończone 25 lat życia, minimum 5-letni okres nienagannej służby, bardzo dobry stan zdrowia oraz predyspozycje psychiczne do służby w warunkach misji. Wyjazd poprzedzony został miesięcznym szkoleniem, w Szkole Policji w Słupsku.

Dzisiaj policjantów na specjalnym spotkaniu pożegnał inspektor Krzysztof Gajewski. Życzył im sukcesów, a także bezpiecznego pobytu i szybkiego powrotu. W spotkaniu uczestniczył również, kapelan policjantów, ksiądz prałat Stanisław Kotowski. Ciepłe słowa duchownego z pewnością dodały otuchy i wsparcia wyjeżdżającym.

Źródło : KWP Bydgoszcz

powrót

Poleć treść :
Gadu-Gadu Facebook Nasza Klasa Grono Wykop Digg Google Windows
Noclegi
Booking.com
Ostatnie 10 aktualności
Biznes
Kursy walut
Money.pl - Serwis Finansowy nr 1
NBP 2021-10-25
USD 3,9502 -0,19%
EUR 4,6018 -0,12%
CHF 4,3054 -0,24%
GBP 5,4395 -0,47%
Wspierane przez Money.pl

wypożyczanie komputerów