Facebook Ciechocinek
Youtube Ciechocinek
Środa, 8 lipca 2020, imieniny obchodzą Elżbieta, Adrian, Edgar
startaktualności / kulturagalerienoclegizakupyogłoszeniawirtualny spacergrykontakt
Aktualności / Kultura

Policjanci jadą do Kosowa


Policjanci jadą do Kosowa Komendant Wojewódzki Policji w Bydgoszczy pożegnał dziś policjantów jadących do Kosowa.

5 policjantów z naszego województwa, którzy wyruszają do Kosowa pożegnał dzisiaj Komendant Wojewódzki Policji w Bydgoszczy. Będzie to 15 zmiana funkcjonariuszy służących w ramach misji pokojowej ONZ.

Policjanci będą brali udział w służbach patrolowych, konwojowych i ochronie strategicznych obiektów. Wszyscy na co dzień pełnią służbę w różnych komendach. Na misję jedzie 2 policjantów z Oddziału Prewencji Policji, oraz funkcjonariusze z Torunia, Aleksandrowa Kujawskiego i Sępólna Krajeńskiego. Dla trójki, z nich nie jest to pierwszy wyjazd.

Swoim dotychczasowym doświadczeniem będą wspierać młodszych kolegów.

Zanim zostali zakwalifikowani do udziału w misji musieli sprostać kryteriom doboru. Te przewidywały między innymi, że kandydat musiał mieć ukończone 25 lat życia, minimum 5-letni okres nienagannej służby, bardzo dobry stan zdrowia oraz predyspozycje psychiczne do służby w warunkach misji. Wyjazd poprzedzony został miesięcznym szkoleniem, w Szkole Policji w Słupsku.

Dzisiaj policjantów na specjalnym spotkaniu pożegnał inspektor Krzysztof Gajewski. Życzył im sukcesów, a także bezpiecznego pobytu i szybkiego powrotu. W spotkaniu uczestniczył również, kapelan policjantów, ksiądz prałat Stanisław Kotowski. Ciepłe słowa duchownego z pewnością dodały otuchy i wsparcia wyjeżdżającym.

Źródło : KWP Bydgoszcz

powrót

Poleć treść :
Gadu-Gadu Facebook Nasza Klasa Grono Wykop Digg Google Windows
Noclegi
Booking.com
Ostatnie 10 aktualności
Biznes
Kursy walut
Money.pl - Serwis Finansowy nr 1
NBP 2020-07-07
USD 3,9689 +0,26%
EUR 4,4710 +0,03%
CHF 4,2027 +0,02%
GBP 4,9496 +0,10%
Wspierane przez Money.pl

wypożyczanie komputerów