Facebook Ciechocinek
Youtube Ciechocinek
Niedziela, 19 maja 2024, imieniny obchodzą Mikołaj, Piotr, Urban
startaktualności / kulturagalerienoclegizakupyogłoszeniawirtualny spacergrykontakt
Aktualności / Kultura

Pół setki nowych boisk w 2008 r.


Pół setki nowych boisk w 2008 r. Mamy szansę zbudować w tym roku w regionie pięćdziesiąt nowoczesnych kompleksów sportowych. Na rządowo-samorządowy program „Moje boisko – Orlik 2012” Ministerstwo Sportu i Turystyki przeznacza w 2008 r. 180 milionów złotych.

Zgodnie z założeniami programu firmowanego przez ministra sportu Mirosława Drzewieckiego, w gminach całego kraju mają powstać kompleksy składające się z dwóch boisk, piłkarskiego i wielofunkcyjnego, z budynkiem mieszczącym szatnie oraz łazienki i sanitariaty. Boiska, pokryte syntetyczną trawą i oświetlone, z ogrodzeniem o wysokości 4 metrów i tak zwanymi piłkochwytami, mają zostać wyposażone w niezbędny sprzęt. Ministerstwo zakłada, że do końca roku w Polsce powstanie ponad pół tysiąca takich kompleksów.

Podczas warszawskiej inauguracji programu, 22 lutego, marszałek Piotr Całbecki poinformował, że nasze województwo zamierza przy jego wsparciu zbudować pięćdziesiąt boisk. Chęć zbudowania większej liczby kompleksów sportowych zadeklarowały tylko samorządy dwóch regionów, Pomorskiego i Dolnośląskiego.

Obecnie trwają konsultacje dotyczące montażu finansowego przedsięwzięć. Pracownicy Urzędu Marszałkowskiego uczestniczą dziś w Warszawie w jednym ze spotkań na ten temat.

- Przygotowany przez ministra Drzewieckiego program jest zgodny z przyjętą przez nas strategią zakładającą, że każda gmina musi posiadać pełnowymiarowe boisko, a każdy powiat powszechnie dostępny kryty basen. Obecnie ewidencjonujemy białe plamy na sportowej mapie województwa i rozpoczynamy odrabianie wieloletnich zaległości w tej dziedzinie. Cieszymy się, bo program ministerstwa oznacza dodatkowe pieniądze na budowę infrastruktury sportowej – komentuje marszałek województwa Piotr Całbecki.

Urząd Marszałkowski przygotował listy gmin na Kujawach i Pomorzu, w których powstaną boiska w 2008 r. i latach późniejszych. Rozpoczynamy ich konsultacje, do których zapraszamy wszystkie samorządy gminne w regionie. Prosimy o kontakt e-mailowy lub telefoniczny:

* tel. 0 56 62 18 416
* e-mail: m.drogorob(at)kujawsko-pomorskie.pl.

Wykaz gmin, w których powstaną boiska w 2008 r. tutaj .
Wykaz gmin, w których powstaną boiska do 2012 r. tutaj .

Źródło : www.kujawsko-pomorskie.pl

powrót

Poleć treść :
Gadu-Gadu Facebook Nasza Klasa Grono Wykop Digg Google Windows
Noclegi
Booking.com
Ostatnie 10 aktualności
Biznes
Kursy walut
Money.pl - Serwis Finansowy nr 1
NBP 2023-01-24
USD 4,3341 +0,23%
EUR 4,7073 -0,24%
CHF 4,7014 -0,22%
GBP 5,3443 -0,38%
Wspierane przez Money.pl

wypożyczanie komputerów