Facebook Ciechocinek
Youtube Ciechocinek
Sobota, 20 kwietnia 2024, imieniny obchodzą Agnieszka, Teodor, Czesław
startaktualności / kulturagalerienoclegizakupyogłoszeniawirtualny spacergrykontakt
Aktualności / Kultura

Pływacy UKS Kurort Ciechocinek na zawodach

Tagi: pływacy zawody pływackie UKS Kurort Ciechocinek nadzieje olimpijskie Brodnica

W sobotę 17.05.2014 r. na pływalni w Brodnicy odbyły się zawody ,,Nadzieje Olimpijskie” przeznaczone dla młodych pływaków z rocznika 2002 i młodszych. W rywalizacji wzięło udział około 250 zawodników z 15 klubów. Do Brodnicy pojechało 15 wychowanków ,,Kurortu” , którzy łącznie ponad dwadzieścia razy stawali na podium.

Dziewczęta zdobyły ogólnie sześć  medali: Oliwia Dziarska dwukrotnie wygrała swoje starty na 50 i 100 metrów stylem klasycznym. Wiktoria Górecka zdobyła dwa złote medale za zwycięstwa w wyścigach na 50 i 100 metrów stylem dowolnym. Katarzyna Domanowska była druga na 50 metrów stylem dowolnym. Oliwia Mariańska zdobyła brązowy medal na 50 metrów stylem klasycznym.

Chłopcy nie byli gorsi i wiele razy byli wywoływani do dekoracji: Leon Pańka zdobył dwa złote medale w rywalizacji na 50 metrów stylem dowolnym, 100 metrów stylem grzbietowym i wygrał klasyfikację generalną dziesięciolatków. Bartosz Żuchowski był najszybszy w wyścigach na 50 i  100 metrów stylem motylkowym. Jakub Gotowicz wywalczył złoto na 100 metrów stylem klasycznym i był drugi na 50 metrów w tym samym stylu. Igor Stroksztejn zdobył złoty medal na 50 metrów stylem klasycznym i był drugi na 100 metrów w tym samym stylu. Stanisław Milewski wygrał sprint na 50 metrów i był trzeci na 100 metrów stylem grzbietowym. Kamil Broda zajął drugie miejsce w rywalizacji na 50 metrów stylem dowolnym i był trzeci na 100 metrów. Filip Matusiak zdobył srebro w wyścigu na 100 metrów stylem dowolnym. Brązowy medal w rywalizacji na 50 metrów stylem motylkowym zdobył Szymon Iwiński. Sztafeta chłopców w składzie: Leon Pańka, Filip Matusiak, Stanisław Milewski i Bartosz Żuchowski zajęła trzecie miejsce w konkurencji 4x 50 metrów stylem dowolnym. Dla chłopców 10 i 11 letnich był to ostatni start przed mistrzostwami województwa kujawsko- pomorskiego, które odbędą się w końcu miesiąca w Bydgoszczy.

Na podium w kolejności Oliwia Dziarska, Leon Pańka, Wiktoria Górecka.