Facebook Ciechocinek
Youtube Ciechocinek
Czwartek, 25 kwietnia 2024, imieniny obchodzą Marek, Jarosław, Wasyl
startaktualności / kulturagalerienoclegizakupyogłoszeniawirtualny spacergrykontakt
Aktualności / Kultura

Pływacy UKS Kurort Ciechocinek mistrzami województwa

Tagi: UKS Kurort Ciechocinek pływacy zawody pływackie Bydgoszcz

25 i 26 maja w Bydgoszczy odbyły się Mistrzostwa województwa kujawsko-pomorskiego w kategorii młodzików 10-11 lat pływaniu, w których udział wzięli również zawodnicy UKS Kurort Ciechocinek.

Mistrzynią woj. kuj.-pom. na dystansie 50m stylem klasycznym została zawodniczka Oliwia Dziarska . Oliwka została również brązową medalistką na dystansie 50m st. dowolnym. Wśród chłopców tytuł mistrza woj. kuj.-pom. wywalczył na dystansie 100m st. grzbietowym Michał Kulpa, a 5 miejsce na tym samym dystansie zajął Mikołaj Pasternacki.

Zawody w Bydgoszczy wchodzą w cykl korespondencyjnego wieloboju pływackiego który jest uważany za Mistrzostwa Polski w tej kategorii wiekowej. Oficjalny ranking z całej Polski będzie podany za kilkanaście dni. Nieoficjalnie możemy tylko napisać że, świetne wyniki uzyskane przez Oliwię i Michała uplasują ich w pierwszej szóstce w kraju. Czekamy na oficjalny ranking, a zawodnikom oraz ich trenerowi Tomaszowi Sikorskiemu gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Na zdjęciu: od lewej Michał Kulpa (1miejsce), Oliwia Dziarska (1 i 3 m) , Mikołaj Pasternacki (5m)