Facebook Ciechocinek
Youtube Ciechocinek
Czwartek, 25 kwietnia 2024, imieniny obchodzą Marek, Jarosław, Wasyl
startaktualności / kulturagalerienoclegizakupyogłoszeniawirtualny spacergrykontakt
Aktualności / Kultura

Pierwsza wygrana Zdroju

Pierwsza wygrana Zdroju Pierwsze zwycięstwo w lidze odnieśli piłkarze Zdroju Ciechocinek. W dniu dzisiejszym ciechocinianie pokonali w derbowym spotkaniu beniaminka III ligi Kujawiaka Włocławek.

Początek spotkania to wzajemne „badanie się”. W 4 minucie Majić zdecydował się na strzał, lecz Trocikowski sparował uderzenie na rzut rożny. W pierwszym kwadransie oba zespoły stworzyły kilka ciekawy akcji, lecz żadna z nich poważnie nie zagroziła obu bramkarzom. Kolejny kwadrans gry także nie przyniósł żadnych groźnych ataków obu jedenastek. W 31 minucie debiutujący w barwach Zdroju Aleksandar Atanacković zagrał prostopadłą piłkę do wychodzącego na czystą pozycję Romana Morozowa, ten pognał z piłką kilka metrów, podał do Stefana Todorowa a ten strzałem po ziemi pokonał Luncika. Włocławianie po straconej bramce atakowali, lecz wynik do przerwy nie uległ zmianie.

Od początku drugiej połowy piłkarze Kujawiaka atakowali. I to po jednej z kontr ciechocińskiego zespołu w 49 minucie Todorow wyszedł sam na sam z bramkarzem gości i pewnym strzałem zdobył swoją drugą bramkę dla Zdroju. Włocławianie rzucili się do jeszcze bardziej zdecydowanych ataków. W 52 minucie Roger Babiarz przy biernej postawie obrońców gospodarzy pokonał Trocikowskiego. W 67 minucie Vecević mija Luncika, biegnie w kierunku bramki i uderza w .... swojego kolegę z ataku – Todorowa. Mimo ataków piłkarzy Kujawiaka wynik nie zmienił się do końca spotkania i to Zdrój wygrał w derbach 2-1.