Facebook Ciechocinek
Youtube Ciechocinek
Niedziela, 9 maja 2021, imieniny obchodzą Grzegorz, Katarzyna, Karolina
startaktualności / kulturagalerienoclegizakupyogłoszeniawirtualny spacergrykontakt
Aktualności / Kultura

Pejzaż naszego regionu


Tagi: Krzysztof Walczewski muzeum nieszawa

Pejzaż naszego regionu

14 stycznia (sobota) o godz. 16.00 w Muzeum Stanisława Noakowskiego w Nieszawie nastąpi otwarcie wystawy prezentującej prace włocławskiego artysty Krzysztof Walczewski – akwarele. Na ekspozycji zostanie pokazanych 20 akwarel przedstawiających pejzaż naszego regionu. Wystawa potrwa do 15 marca br.

 
Krzysztof Walczewski urodził się w 1950 roku w Serokomli na Podlasiu. Ukończył Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych w Lublinie. Studiował na Wydziale Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Dyplom z malarstwa i pedagogiki artystycznej otrzymał w 1977 roku. W latach osiemdziesiątych pracował w Biurze Wystaw Artystycznych w Toruniu, obecnie jest pracownikiem Galerii Sztuki Współczesnej we Włocławku, gdzie również oprócz obowiązków obejmujących prace organizacyjne przy realizacji wszystkich wystaw, zajmuje się nauką rysunku i malarstwa, prowadząc pracownię plastyczną dla dzieci i młodzieży.
 
Maluje głównie akwarele. Prace prezentował na kilkunastu wystawach zbiorowych i indywidualnych m.in. w Toruniu, Grudziądzu, Szczecinie, Słupsku, Chełmnie, Włocławku oraz w Niemczech, Belgii i Norwegii. Jego prace znajdują się w instytucjach i zbiorach
prywatnych w kraju i za granicą.


powrót

Poleć treść :
Gadu-Gadu Facebook Nasza Klasa Grono Wykop Digg Google Windows
Noclegi
Booking.com
Ostatnie 10 aktualności
Biznes
Kursy walut
Money.pl - Serwis Finansowy nr 1
NBP 2021-05-07
USD 3,7861 -0,54%
EUR 4,5764 -0,14%
CHF 4,1723 -0,21%
GBP 5,2720 -0,36%
Wspierane przez Money.pl

wypożyczanie komputerów