Facebook Ciechocinek
Youtube Ciechocinek
Czwartek, 19 września 2024, imieniny obchodzą Konstancja, January
startaktualności / kulturagalerienoclegizakupyogłoszeniawirtualny spacergrykontakt
Aktualności / Kultura

Odszkodowania z OC sprawcy, a rodzaje polis ubezpieczeniowych. Sprawdź, jak uzyskać należne środki pieniężne po wypadku


Tagi: Odszkodowania z OC sprawcy OC

Odszkodowania z OC sprawcy, a rodzaje polis ubezpieczeniowych. Sprawdź, jak uzyskać należne środki pieniężne po wypadku

Dochodzenie roszczeń odszkodowawczych to bardzo istotna kwestia dla poszkodowanych w wypadkach. Niestety forma uzyskiwania należnych środków pieniężnych w zależności od polisy ubezpieczeniowej prezentuje się w odmienny sposób. Dla przybliżenia tej newralgicznej kwestii w poniższym artykule wyjaśnimy, jak dochodzić rekompensaty z najpopularniejszych ubezpieczeń. 

 
Poznaj sposób na odszkodowanie z popularnych polis ubezpieczeniowych 
Następstwa wypadków komunikacyjnych odbijają kolosalne piętno na zdrowiu poszkodowanych. Uzyskanie odszkodowania na odpowiednim poziomie jest dla nich kluczowe, by szybko powrócić do zdrowia i życia sprzed wypadku. Oto jak w poszczególnych polisach dochodzić środków odszkodowawczych:
 
  • Polisa ubezpieczeniowa OC – uzyskać odszkodowanie z OC sprawcy kolizji  lub innego zdarzenia ma prawo każdy poszkodowany. Z tego typu ubezpieczenia korzystają właściciele pojazdów mechanicznych, rolnicy, pracodawcy, lekarze. W ramach tej polisy możemy dochodzić rekompensaty za szkodę majątkową i niemajątkową. Prawo do uzyskiwania należnych roszczeń mają poszkodowani w wypadkach, którzy zwrócą się do właściwego Towarzystwa Ubezpieczeniowego, u którego sprawca wykupił polisę. Katalog świadczeń jest niezwykle szeroki i daje możliwość zdobycia wysokich odszkodowań.
  • Polisa ubezpieczeniowa NNW – to dobrowolna polisa ubezpieczeniowa, która ma zastosowanie przy następstwach nieszczęśliwych wypadków. W przypadku tego ubezpieczenia nie ma konieczności udowadniania winy osoby trzeciej. Poszkodowany może wystąpić o odszkodowanie do ubezpieczyciela składając stosowny wniosek. Wysokość należnego świadczenia jest zawsze ściśle określona w Ogólnych Warunkach Umowy. W zapisach widnieje stawka należna poszkodowanemu za 1% uszczerbku na zdrowiu. Nie ma tutaj możliwości negocjowania należnych stawek. Dlatego decydując się na zakup polisy należy pamiętać, że im wyższa suma gwarancyjna, tym korzystniejsze odszkodowanie w razie wypadku.
  • Ubezpieczenie pracownicze, grupowe – to niezwykle popularna polisa w dużych zakładach pracy. Zakres zdarzeń jest zawsze ściśle określony w umowie ubezpieczeniowej. Poszkodowany nie musi tutaj udowadniać winy osób trzecich przy uzyskiwaniu odszkodowania. Świadczenia pieniężne są należne tylko w sytuacjach, które nie zostały wyłączone w OWU. Wysokość odszkodowania zawsze ustalana jest na podstawie zapisów z umowy i OWU.
  • Ubezpieczenie na życie - to bardzo popularna polisa samodzielna, zazwyczaj obejmuje odszkodowanie w razie śmierci ubezpieczonego lub trwałej niezdolności do pracy ze względu na uszczerbek na zdrowiu. W tego typu polisach zawsze są ustalane warunki wypłaty odszkodowania w OWU. W tych zapisach, również znajdziemy wyłączenia od odpowiedzialności ubezpieczyciela. Wysokość należnych świadczeń zawsze jasno wynika z zapisów OWU. W celu dochodzenia odszkodowania należy wystąpić do ubezpieczyciela z wnioskiem odszkodowawczym.


powrót

Poleć treść :
Gadu-Gadu Facebook Nasza Klasa Grono Wykop Digg Google Windows
Noclegi
Booking.com
Ostatnie 10 aktualności
Biznes

wypożyczanie komputerów