Facebook Ciechocinek
Youtube Ciechocinek
Piątek, 24 września 2021, imieniny obchodzą Dora, Gerard, Teodor
startaktualności / kulturagalerienoclegizakupyogłoszeniawirtualny spacergrykontakt
Aktualności / Kultura

Nowy singiel Hotelu Kosmos


Tagi: hotel kosmos toruń

Nowy singiel Hotelu Kosmos

Nowy singiel Hotelu Kosmos wreszcie jest. „Barricade” otwiera nowy rozdział w muzycznych poszukiwaniach grupy z Torunia i zapowiada ich drugi studyjny album. Prace nad nim trwały trzy lata. Główna część została nagrana na żywo w Studiu im. Toma Waitsa w Porażynie jesienią 2010 roku. Tam została zmiksowana i zmasterowana przez Szymona Swobodę.

 
Wykorzystano również sesje zarejestrowane w Mózgu z Grzegorzem  Kaźmierczakiem jeszcze w 2008 roku oraz ogromny materiał dźwiękowy zbierany i nagrywany w przeróżnych lokalizacjach od początku istnienia zespołu.
 
Nowy materiał Hotelu Kosmos różni się wręcz dramatycznie od ich debiutu. Masywne i surowe brzmienie, rozmach rockowej orkiestry z jednej, intensywność subtelnej elektroniki oraz rozgrzane ostrze trąbki wygrywającej porywające tematy z drugiej strony. Kompozycje zbyt alternatywne dla rozgłośni radiowych i zbyt emocjonalne, by zepchnąć je na margines awangardowego bełkotu. Na temperaturę nagrań ogromny wpływ miał fakt, że została nagrana „na setkę” w porażyńskich lasach, z dala od cywilizacji, w ciągu dziesięciodniowej sesji. Chodziło przede wszystkim o oddanie intensywności koncertów oraz tego subtelnego napięcia, które powstaje między muzykami podczas występów na żywo.
 
W ciągu najbliższych miesięcy będzie można się przekonać, czy to się udało. Data premiery płyty nie jest jeszcze znana. Szczegóły wkrótce.
 
http://hotelkosmos.bandcamp.com/track/barricade


powrót

Poleć treść :
Gadu-Gadu Facebook Nasza Klasa Grono Wykop Digg Google Windows
Noclegi
Booking.com
Ostatnie 10 aktualności
Biznes
Kursy walut
Money.pl - Serwis Finansowy nr 1
NBP 2021-09-24
USD 3,9268 +0,03%
EUR 4,6085 +0,16%
CHF 4,2494 +0,00%
GBP 5,3866 +0,49%
Wspierane przez Money.pl

wypożyczanie komputerów