Facebook Ciechocinek
Youtube Ciechocinek
Sobota, 10 czerwca 2023, imieniny obchodzą Bogumił, Małgorzata, Edgar
startaktualności / kulturagalerienoclegizakupyogłoszeniawirtualny spacergrykontakt
Aktualności / Kultura

Noc Muzeów


Tagi: Noc Muzeów Włocławek Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej

Noc Muzeów

Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej we Włocławku zaprasza 18 maja br. na NOC MUZEÓW. Nocne zwiedzanie instytucji kultury od kilkunastu lat jest bardzo popularne w wielu krajach europejskich. 

We Włocławku Noc Muzeów organizowana jest od 2008 r. i z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością.
 
PROGRAM:
 
GMACH GŁÓWNY, ul. Słowackiego 1a
g. 17.00 – KONCERT FORTEPIANOWY JACKA SZCZEPAŃSKIEGO
 
- Program półgodzinnego koncertu obejmuje 12 kompozycji Witolda Lutosławskiego z cyklu Melodii ludowych oraz pojedyncze kompozycje Claude Debussy`ego, Maurica Ravel`a i Siergieja Rachmaninowa w wykonaniu Jacka Szczepańskiego (fortepian).
 
- Jacek Szczepański ukończył z  wyróżnieniem Wydział Dyrygentury Chóralnej i Edukacji Muzycznej oraz Wydział Instrumentalny w klasie fortepianu prof. Jerzego Sulikowskiego na Akademii Muzycznej w Bydgoszczy.  Obecnie pracuje m.in. jako nauczyciel i akompaniator w Zespole Szkół Muzycznych im. Czesława Niemena we Włocławku. 
 
przed i po koncercie w g. 15.00-20.00 
 
- Zwiedzanie ekspozycji poświęconej Historii fajansu włocławskiego oraz Galerii Portretu Polskiego MUZEUM ETNOGRAFICZNE, ul. Bulwary im. Marszałka Józefa Piłsudskiego 6 g. 18.00-23.00 – WOKÓŁ GOMÓŁKI, GZIKA I SERNIKA
 
- Wystawa sprzętów do domowego wyrobu serów oraz stoiska z wyrobami mleczarskimi. Stoiska przygotowane przez gospodarstwa wiejskie będą oferowały tradycyjne sery kujawskie (np. gziki, gomółki) oraz różne potrawy wykonane na bazie serów i twarogów (np. pierogi z serem, kluski ziemniaczane z twarogiem). Stoisko Kujawskiej Spółdzielni Mleczarskiej we Włocławku przygotuje degustację swoich wyrobów. Nie zabraknie także zestawu przepisów na kujawskie potrawy z sera, smaczne i łatwe do przygotowania w domu.
 
- Zwiedzanie ekspozycji poświęconej Kulturze ludowej Kujaw i ziemi dobrzyńskiej przełomu XIX i XX wieku oraz wystawy czasowej Niezwykłe ręce wierne tradycji. Zofia Bielecka, Regina Majchrzak, Irena Najdek połączone z projekcją filmu dokumentalnego pt. „Kujawskie hafciarki. Tradycja ludowej estetyki” (g. 19.00 i ZBIORY SZTUKI, ul. Zamcza 10/12 g. 18.00-23.00 –  SZTUKA NA ZAMCZEJ TO ATRAKCJA! JEDNA NOC, CZTERY WYSTAWY I JEDNA PLASTYCZNA AKCJA!
 
 
- Warsztaty plastyczne pt.  „Twarze – Maski”, na których uczestnicy będą mieli możliwość sprawdzenia swoich sił i zdolności plastycznych w tworzeniu portretów lub masek. W godzinach od 19.00 do 22.00 dzieci i młodzież będą mogli wykonać wizerunki twarzy m.in. w technice kolażu i asamblażu. Wykorzystanie w pracach materiałów nieartystycznych (śmietnikowych) nawiązuje do niezwykłej kreatywności włocławskiego mistrza art brut – Stanisława Zagajewskiego.
 
- Zwiedzanie ekspozycji prezentujących  Życie i twórczość Wacława Bębnowskiego i Stanisława Zagajewskiego oraz  Wystawy pokonkursowej V Konkursu rzeźbiarskiego dla dzieci i młodzieży im. S. Zagajewskiego i Inne spojrzenie.  Art brut w Polsce
 
WSTĘP BEZPŁATNY. ZAPRASZAMY!
 
SPONSOREM NOCY MUZEÓW JEST ANWIL S.A.


powrót

Poleć treść :
Gadu-Gadu Facebook Nasza Klasa Grono Wykop Digg Google Windows
Noclegi
Booking.com
Ostatnie 10 aktualności
Biznes
Kursy walut
Money.pl - Serwis Finansowy nr 1
NBP 2023-01-24
USD 4,3341 +0,23%
EUR 4,7073 -0,24%
CHF 4,7014 -0,22%
GBP 5,3443 -0,38%
Wspierane przez Money.pl

wypożyczanie komputerów