Facebook Ciechocinek
Youtube Ciechocinek
Środa, 27 października 2021, imieniny obchodzą Iwony, Sabiny, Wincentego
startaktualności / kulturagalerienoclegizakupyogłoszeniawirtualny spacergrykontakt
Aktualności / Kultura

Nieszawa: Spotkanie z Mistrzem


Nieszawa: Spotkanie z Mistrzem W sobotę 30 maja odbędzie się promocja najnowszej książki Wojciecha Giełżyńskiego, dziennikarza i reportażysty pt. Moja powtórna Vistuliada.

Spotkanie z pisarzem, który jest także znakomitym gawędziarzem odbędzie się w Muzeum Stanisława Noakowskiego. Początek o godz. 17.00.

(ww) Nz. Nieszawianka Maria Kopaczyk prezentuje najnowszą książkę Wojciecha Giełżyńskiego. Fot. Wanda Wasicka

Będzie to jej pierwsza publiczna prezentacja w Polsce. Książka jest kontynuacją „Mojej prywatnej Vistuliady”, która jak podkreślił Łukasz Krajewski inicjator przedsięwzięcia, jakim jest Pierwsza Regularna Pasażerska Żegluga Wiślana jest swoistą wiślaną biblią, cytowaną przez większość reporterów, nieprzerwanie po dziś dzień.

W 2008 r. po dwudziestu ośmiu latach od jej napisania, autor ponownie wyruszył wiślanym szlakiem. Efektem tego rejsu, który zakończył się w Gdańsku jest anonsowana książka. Pisarz płynął hamburką należącą do Warszawskiego Towarzystwa Wioślarskiego w Warszawie. Eskapada ta uświetniła jubileusz 130-lecia istnienia Towarzystwa.

Wojciech Giełżyński jest autorem ponad siedemdziesięciu książek, w tym wielu poświęconych krajom Azji. Niegdyś sportowiec, dwukrotny mistrz Polski w wioślarstwie. Przypomnijmy, w 1980 r. Wojciech Giełżyński wypłynął po raz pierwszy w rejs przez całą Wisłę do Bałtyku. Towarzyszył mu kuzyn Krzysztof. Trasę tę pokonali na hamburce „Michał”. Do Nieszawy panowie dotarli 11 lipca. „Powszechna ospałość unosi się nad Nieszawą. Jeszcze nie stała się wsią, a już straciła atrybuty i ambicje miejskości, żyje w letargu” - pisał Wojciech Giełżyński. Co tym razem zwróciło uwagę pisarza w Nieszawie? Jak odebrał miasto AD 2008? Przeczytamy o tym na kartach książki „Moja powtórna Vistuliada”, którą wydało Wydawnictwo Adam Marszałek w Toruniu.

Źródło: www.nieszawa.pl

powrót

Poleć treść :
Gadu-Gadu Facebook Nasza Klasa Grono Wykop Digg Google Windows
Noclegi
Booking.com
Ostatnie 10 aktualności
Biznes
Kursy walut
Money.pl - Serwis Finansowy nr 1
NBP 2021-10-27
USD 3,9815 +0,19%
EUR 4,6165 +0,07%
CHF 4,3362 +0,54%
GBP 5,4640 -0,26%
Wspierane przez Money.pl

wypożyczanie komputerów