Facebook Ciechocinek
Youtube Ciechocinek
Środa, 14 kwietnia 2021, imieniny obchodzą Julianna, Justyna, Walerian
startaktualności / kulturagalerienoclegizakupyogłoszeniawirtualny spacergrykontakt
Aktualności / Kultura

Nieszawa: Dzikie kaczki dały nogę!


Nieszawa: Dzikie kaczki dały nogę! Pani Wanda Wasicka relacjonuje, że dzisiaj patrolowany był odcinek rzeki od Włocławka do Nieszawy, przez włocł. Państwową Straż Pożarną.

Na badanym odcinku nie stwierdzono zalegania substancji ropopochodnej w zatoczkach. Jest jej wyraźnie mniej, niż w poniedziałek. Na wodzie unosi się już tylko cienką warstwą. Strażacy nie zauważyli też oznak katastrofy ekologicznej, tzn. śniętych ryb, czy martwych ptaków.

Na zdjęciu: Strażacy z Państwowej Straży Pożarnej we Włocławku, na nieszawskiej przystani promowej. (Fot. W. Wasicka)

Przypomnijmy, iż wczoraj na Wiśle na wysokości Nieszawy, we wczesnych godzinach popołudniowych, został zauważony wyciek substancji ropopochodnej, płynący całą szerokością nurtu rzeki tj. ok. 300 m. Zlokalizowano go na 689 km. O fakcie tym zostały poinformowane służby zarządzania kryzysowego. Unoszący się od Wisły zapach było czuć na ulicach miasta. Niektórzy nieszawianie narzekali na ból głowy i mdłości.

- Jest to moje pierwsze doświadczenie tego typu. Jeszcze nigdy nie spotkałem się z tak dużym wyciekiem na rzece - podkreślił brygadier Robert Majewski z Państwowej Straży Pożarnej we Włocławku.

Potwierdziła to również Anna Ciesielska kierownik delegatury we Włocławku Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska w Bydgoszczy.

- Według wstępnych ustaleń tą substancją jest olej opałowy - zaznaczyła Anna Ciesielska. - Zanieczyszczenie płynące nurtem rzeki, zmniejszyło się na wysokości Nieszawy. Obecnie trwają badania. Na ich wyniki trzeba będzie jednak trochę poczekać. Muszą zostać rozłożone w czasie - dodała kierownik włocławskiej delegatury.

Zapach dochodzący z Wisły jest już mniej odczuwalny na ulicach miasta.

- Warte podkreślenia jest także to, że dzikie kaczki pośpiesznie się ewakuowały - zwrócił uwagę Andrzej Nawrocki burmistrz Nieszawy.

Źródło: www.nieszawa.pl

Edycja: Naczelnik MC

powrót

Poleć treść :
Gadu-Gadu Facebook Nasza Klasa Grono Wykop Digg Google Windows
Noclegi
Booking.com
Ostatnie 10 aktualności
Biznes
Kursy walut
Money.pl - Serwis Finansowy nr 1
NBP 2021-04-14
USD 3,8065 -0,72%
EUR 4,5552 -0,16%
CHF 4,1413 -0,14%
GBP 5,2513 -0,41%
Wspierane przez Money.pl

wypożyczanie komputerów