Facebook Ciechocinek
Youtube Ciechocinek
Niedziela, 19 maja 2024, imieniny obchodzą Mikołaj, Piotr, Urban
startaktualności / kulturagalerienoclegizakupyogłoszeniawirtualny spacergrykontakt
Aktualności / Kultura

Muzycy kopią studnie dla Sudańczyków ;-)


Muzycy kopią studnie dla Sudańczyków ;-) W weekend klub Od Nowa wypełnią rytmy muzyki o jamajskich korzeniach. Afryka Reggae Festiwal rozgrzeje toruńską publiczność 25 i 26 stycznia!!

Wystąpi 12 zespołów. Tegoroczny ARF współorganizowany jest przez Polską Akcję Humanitarną. Na festiwalowej scenie oprócz muzyków pojawi się gość specjalny – Janina Ochojska. Pieniądze zebrane w tym roku, zostaną przeznaczone na budowę nowych studni w południowym Sudanie. Imprezę urozmaici wystawa fotograficzna „Zbieramy wodę. Misje PAH w Południowym Sudanie.”, dokumentująca działania Polskiej Akcji Humanitarnej. Projekty realizowane przez PAH mają na celu zapewnienie lokalnej ludności dostępu do wody pitnej i promowanie metod pokojowego rozstrzygania sporów o ziemię. Fundacja angażuje się także w dystrybucję narzędzi, wspomagających efektywne rolnictwo. Na wystawie znajdą się zdjęcia przedstawiające jedno z ważniejszych przedsięwzięć realizowanych przez PAH – wiercenie studni zapewniających dostęp do czystej wody. Zobaczymy również fotografie ukazujące życie codzienne Sudańczyków, a także zdjęcia z obozu dla uchodźców w Darfurze.

Organizatorzy zapowiadają występy wielu zagranicznych gwiazd. Po raz pierwszy w Polsce zagra jamajsko-brytyjska grupa African Head Charge. Styl formacji najlepiej oddaje tytuł ich ostatniej płyty „Vision of Psychodelic Africa”. Grupa prezentuje psychodeliczną miksturę złożoną z afrykańskich transowych i plemiennych rytmów oraz dubowych efektów.

Prosto z Rosji przyjedzie zespół Jah Division prowadzony przez charyzmatycznego wokalistę Gerberta Moralesa (na zdjęciu). Morales wystąpił na ubiegłorocznym festiwalu EuroSkart wzbudzając entuzjazm publiczności. Artysta angażuje się w różne projekty artystyczne: teatralne, filmowe.Na toruńskiej scenie zagra również grupa stworzona przez braci Galago oraz nigeryjskiego wokalistę Patrica „Ras Paddy’ego” Agajimaha. Muzycy wykonują czyste roots reggae wzbogacone o dubowe brzmienia. W Od Nowie wystąpią także dobrze znane polskie grupy reggae, m.in. Jafia Namuel, a także Lars – młodzi debiutanci z Trójmiasta, pojawi się dobrze znana z ubiegłorocznych Juwenaliów Cała Góra Barwinków, wystąpią Lion Vibrations, a także Naaman grecko-polska formacja Ares & The Ttibe, Alicetea oraz Fire In The Hole.

Imprezę poprowadzą członkowie grupy Dubska, Mucha i Dymol. Patronat medialny nad festiwalem objęła telewizja Jurka Owsiaka OTV. Karnet na cały festiwal kosztuje 50 zł. Za bilet na pojedynczy koncert zapłacimy 30 zł. Koncerty będą rozpoczynać się o 18.00.

powrót

Poleć treść :
Gadu-Gadu Facebook Nasza Klasa Grono Wykop Digg Google Windows
Noclegi
Booking.com
Ostatnie 10 aktualności
Biznes
Kursy walut
Money.pl - Serwis Finansowy nr 1
NBP 2023-01-24
USD 4,3341 +0,23%
EUR 4,7073 -0,24%
CHF 4,7014 -0,22%
GBP 5,3443 -0,38%
Wspierane przez Money.pl

wypożyczanie komputerów