Facebook Ciechocinek
Youtube Ciechocinek
Sobota, 18 maja 2024, imieniny obchodzą Alicja, Feliks, Eryk
startaktualności / kulturagalerienoclegizakupyogłoszeniawirtualny spacergrykontakt
Aktualności / Kultura

Mistrzostwa Europy i I Międzynarodowe Mistrzostwa Polski w Sportach Motorowodnych


Tagi: mistrzostwa Europy Mistrzostwa Polski sporty motorowodne Włocławek

Mistrzostwa Europy i I Międzynarodowe Mistrzostwa Polski w Sportach Motorowodnych

Od 5 do 6 września we Włocławku odbęda się Mistrzostwa Europy i I Międzynarodowe Mistrzostwa Polski w Sportach Motorowodnych. Superszybkie łodzie zobaczymy na przystani przy ul. Płockiej.

Organizatorem przedsięwzięcia jest WOPR Włocławek, a patronat honorowy objął Prezydent Włocławka Marek Wojtkowski. Do Włocławka przyjadą najlepsi zawodnicy z Polski oraz Łotwy i Estonii. 
 
W ramach Mistrzostw planuje się start zawodników w klasach T550, OSY400, GT30, S550 oraz GT 15. Długość okrążenia wynosi 1500 m, a na trasie znajduje się 5 boi zwrotnych. Zawodnicy będą poruszać się w kierunku przeciwnym do ruchu wskazówek zegara. Maksymalnie dopuszczono do biegu 20 łodzi. W zależności od klasy łodzi planowane jest od 3 do 4 wyścigów po 11 okrążeń (5 okrążeń w przypadku OSY400). 
 
Mistrzostwa miały odbyć się pierwotnie na przystani wioślarskiej przy ul. Piwnej, ale ze względu na bardzo niski stan Wisły organizatorzy zdecydowali się o ubieganie się o homologację trasy na Zalewie Włocławskim przy przystani na ul. Płockiej. 
 
Poszczególne załogi zaczną przyjeżdżać do Włocławka już w piątek. W sobotę od rana natomiast zaplanowano pierwsze biegi treningowe. O godzinie 13.30 odbędzie się natomiast uroczyste otwarcie Mistrzostw. Wyścigi są uzależnione od warunków atmosferycznych oraz wielkości fali na Zalewie Włocławskim.
 
Więcej na stronie: www.motorowodnemistrzostwa.pl


powrót

Poleć treść :
Gadu-Gadu Facebook Nasza Klasa Grono Wykop Digg Google Windows
Noclegi
Booking.com
Ostatnie 10 aktualności
Biznes
Kursy walut
Money.pl - Serwis Finansowy nr 1
NBP 2023-01-24
USD 4,3341 +0,23%
EUR 4,7073 -0,24%
CHF 4,7014 -0,22%
GBP 5,3443 -0,38%
Wspierane przez Money.pl

wypożyczanie komputerów