Facebook Ciechocinek
Youtube Ciechocinek
Niedziela, 19 maja 2024, imieniny obchodzą Mikołaj, Piotr, Urban
startaktualności / kulturagalerienoclegizakupyogłoszeniawirtualny spacergrykontakt
Aktualności / Kultura

Kultywowanie tradycji świątecznej


Kultywowanie tradycji świątecznej Wzorem lat ubiegłych Zarząd Powiatu w Aleksandrowie Kujawskim organizuje już III Powiatowe Prezentacje Potraw i Tradycji Wielkanocnych.

Prezentacje odbędą się w dniu 8 marca 2008 r. o godzinie 11 00 w hali sportowej Zespołu Szkół Nr 2 w Aleksandrowie Kujawskim przy ul. Sikorskiego 2.

Na wielkanocnych stołach przybranych ręcznie haftowanymi serwetami i ozdobami świątecznymi będzie można zobaczyć i skosztować tradycyjnych potraw wielkanocnych przygotowanych przez Koła Gospodyń Wiejskich z terenu powiatu aleksandrowskiego, uczniów szkół ponadgimnazjalnych kształcących się w zakresie technologii żywienia i agrobiznesu oraz prywatnych restauratorów.

Prezentacje będą okazją do zaprezentowania mieszkańcom powiatu tradycyjnych produktów stanowiących świadectwo dziedzictwa kulturowego regionu. W ramach Prezentacji odbywać się będzie konkurs na najciekawszą ekspozycję stołu wielkanocnego, które oceniać będzie powołane w tym celu jury. Podczas Prezentacji odbywać się będą również występy Młodzieżowej Orkiestry Dętej z Wagańca oraz młodzieżowego zespołu ludowego działającego przy Zespole Szkół Nr 1 CKP w Aleksandrowie Kujawskim oraz kiermasz sztuki ludowej i rękodzielnictwa miejscowych artystów ludowych oraz uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej w Aleksandrowie Kujawskim i Karczemce.

Zainteresowanych serdecznie zapraszają władze powiatu aleksandrowskiego.

Źródło: www.aleksandrow.pl

powrót

Poleć treść :
Gadu-Gadu Facebook Nasza Klasa Grono Wykop Digg Google Windows
Noclegi
Booking.com
Ostatnie 10 aktualności
Biznes
Kursy walut
Money.pl - Serwis Finansowy nr 1
NBP 2023-01-24
USD 4,3341 +0,23%
EUR 4,7073 -0,24%
CHF 4,7014 -0,22%
GBP 5,3443 -0,38%
Wspierane przez Money.pl

wypożyczanie komputerów