Facebook Ciechocinek
Youtube Ciechocinek
Niedziela, 26 maja 2024, imieniny obchodzą Filip, Paulina, Marianna
startaktualności / kulturagalerienoclegizakupyogłoszeniawirtualny spacergrykontakt
Aktualności / Kultura

Koncert w klubie FADO


Koncert w klubie FADO Zapraszam 15 stycznia (piątek) na godzinę 19.00 do klubu FADO na wydarzenie kulturalne na którym zagrają:

TIN PAN ALLEY
www.myspace.com/tpa

KYST
www.myspace.com/kystband

Kyst to projekt muzyczny Tobiasza Bilińskiego, młodego sopockiego pianisty, gitarzysty, perkusisty, wokalisty, autora tekstów i muzyki. Powstał w 2007 roku w Halden, w Norwegii o pierwotnie miał międzynarodowy skład - udzielał się w nim jeszcze Jens Kaupang z Norwegii i Pavel Dahle z Rosji. Po powrocie Bilińskiego do rodzinnego Sopotu, zespół stał się całkowicie polskim przedsięwzięciem, ale nagrany jeszcze w Norwegii materiał został wydany własnym sumptem jako EP-ka "Tar"

Tin Pan Alley powstał w 2006 roku, aby dać upust fascynacji amerykańskim garażowym graniem. Ten bydgosko-toruński kolektyw jest obecnie tworzony przez czterech doświadczonych muzyków: Mateusza Jagielskiego, Roberta Majewskiego, Twixa i TMWWTH. Twórczość kwartetu jest silnie inspirowana amerykańskim rockiem niezależnym z lat dziewięćdziesiątych, jednak nie zamyka się w tych ramach i jest podatna na zmiany, jakie przynoszą najnowsze osiągnięcia wykonawców popularnych i awangardowych.

Muzyka Tin Pan Alley to mariaż niestabilnych, dysonansowych dźwięków gitar, mocarnej i energetycznej pracy sekcji rytmicznej, rozbudowanych brzmieniowo partii syntezatorowych oraz z jednej strony liryczności piosenek w duchu klasyków popowego grania, a z drugiej bezkompromisowego i eksperymentalnego podejścia w kwestii timbre’u, ekspresji oraz warstwy tekstowej.

Uszy muzyków wprawiły dokonania najważniejszych tuzów awangardy rockowej jak choćby: Tortoise, Can, czy Sonic Youth, zaś serca rozpaliła spontaniczność, bezpretensjonalność i świeżość mistrzów niezależnego popu takich jak: Yo La Tengo, The Sea & Cake, czy Big Star. Zespół jednak stara się wypracować własne brzmienie, aby w ten sposób stać się wartościowym elementem tej fali polskiej muzyki, która nie jest zepsuta przez poniżające prawa polskiego rynku muzycznego, czy też ignoranckie zachowania rzekomych „znawców i propagatorów muzyki alternatywnej” w Polsce.

wjazd: 7 zł

klub FADO
Aleksandrów Kujawski ul. Narutowicza 29
www.klubfado.eu


powrót

Poleć treść :
Gadu-Gadu Facebook Nasza Klasa Grono Wykop Digg Google Windows
Noclegi
Booking.com
Ostatnie 10 aktualności
Biznes
Kursy walut
Money.pl - Serwis Finansowy nr 1
NBP 2023-01-24
USD 4,3341 +0,23%
EUR 4,7073 -0,24%
CHF 4,7014 -0,22%
GBP 5,3443 -0,38%
Wspierane przez Money.pl

wypożyczanie komputerów