Facebook Ciechocinek
Youtube Ciechocinek
Poniedziałek, 27 września 2021, imieniny obchodzą Damian, Wincenty, Kosma
startaktualności / kulturagalerienoclegizakupyogłoszeniawirtualny spacergrykontakt
Aktualności / Kultura

Komunikat prasowy PUC S.A.


Komunikat prasowy PUC S.A. Z inicjatywy Zarządu PUC S.A., 26 czerwca br. odbyło się spotkanie z przedstawicielami władz miasta, którego przedmiotem były rozmowy w sprawie ustalenia możliwości zbycia gminie Ciechocinek basenu termalno-solankowego.

Zarząd PUC S.A. jest przekonany o istnieniu zapotrzebowania społecznego na odbudowanie basenu oraz zasadności odtworzenie jego wyjątkowej roli historycznej w dziejach uzdrowiska. Przesłanki te stały się motorem działań Zarządu PUC S.A. do stworzenia warunków odbudowy basenu przez miasto Ciechocinek poprzez dokonanie w pierwszej kolejności zmian własnościowych, ukierunkowanych w tym przypadku na rzecz gminy.

Sytuacja ekonomiczna przedsiębiorstwa obecna i prognozowana na najbliższe lata nie pozwala na wygospodarowanie środków finansowych w takiej wielkości , które umożliwiłyby odtworzenie infrastruktury basenu.

Ponadto PUC S.A. jako przedsiębiorstwo komercyjne działa w oparciu o kodeks spółek handlowych, co uniemożliwia finansowanie przedsięwzięć nieekonomicznych, jakim niewątpliwie byłaby inwestycja odtworzeniowa basenu i jego późniejsze funkcjonowanie w historycznym kształcie (przez 3 miesiące w roku).

Z uwagi na obowiązujące przepisy prawa, w tym również wspomnianego wcześniej prawa spółek handlowych, przedsiębiorstwo ma niejako „związane ręce” i nie może przekazać miastu basenu nieodpłatnie. W tej sytuacji Zarząd PUC S.A. zaproponował rozważenie przez władze miasta dwóch możliwości nabycia basenu od przedsiębiorstwa: w drodze przetargu publicznego lub ekwiwalentną według zasad rynkowych wymianę nieruchomości. PUC S.A. przygotowuje obecnie ekspertyzy rzeczoznawców, które określą wartość rynkową 8 hektarowej nieruchomości, na której zlokalizowany jest basen.

Przedstawiciele władz miasta oraz Zarząd przedsiębiorstwa zadeklarowali wolę dalszej ścisłej współpracy w rozwiązaniu problemu odbudowy basenu termalno-solankowego.

Przy czym ponieważ jakikolwiek projekt odbudowy basenu jest uzależniony od stanowiska konserwatora zabytków. Strony uzgodniły konieczność przeprowadzenia konsultacji z Kujawsko-Pomorskim Wojewódzkim Konserwatorem w sprawie warunków ewentualnej odbudowy basenu.

Rzecznik prasowy PUC S.A. - Anna Wajkert

KOMENTUJ NA FORUM

Polecamy prezentację:powrót

Poleć treść :
Gadu-Gadu Facebook Nasza Klasa Grono Wykop Digg Google Windows
Noclegi
Booking.com
Ostatnie 10 aktualności
Biznes
Kursy walut
Money.pl - Serwis Finansowy nr 1
NBP 2021-09-27
USD 3,9276 +0,02%
EUR 4,5912 -0,38%
CHF 4,2307 -0,44%
GBP 5,3815 -0,09%
Wspierane przez Money.pl

wypożyczanie komputerów