Facebook Ciechocinek
Youtube Ciechocinek
Niedziela, 9 maja 2021, imieniny obchodzą Grzegorz, Katarzyna, Karolina
startaktualności / kulturagalerienoclegizakupyogłoszeniawirtualny spacergrykontakt
Aktualności / Kultura

INNOWACJE: Wsiąść do pociągu nie byle...


INNOWACJE: Wsiąść do pociągu nie byle... Od paru dni obowiązuje nowy rozkład jazdy PKP. Np. dla Włocławian jego największą atrakcją jest bezpośrednie połączenie Kujaw z Berlinem.

Pierwszym kursem nowego pociągu do Berlina wybrał się reporter Wloclawek.info.pl - fotorelacja prosto z Berlina


14 grudnia zmienił się rozkład jazdy pociągów. PKP Przewozy Regionalne koncentrują się na obsłudze ruchu lokalnego i przygranicznego.

Zaproponowano nowe bezpośrednie połączenia, wygodne dla podróżnych. Przewoźnicy tworząc nowy rozkład, sugerowali się opiniami pasażerów. Korzystali również z pomocy niezależnych ośrodków badawczych i stowarzyszeń. Siatka połączeń regionalnych została ułożona wspólnie z samorządami województw.

W przyszłym roku będzie nadal dostępny bilet aglomeracyjny WiT City - obowiązujący na trasie z Włocławka do Torunia. Bilet ten jest honorowany w środkach komunikacji miejskiej.

Przykładowo, nocny pociąg międzynarodowy odjeżdża z Włocławka codziennie o 23.39, by na 8.06 dotrzeć do stolicy Niemiec. Kilkanaście minut później IC Stanisław Moniuszko kończy bieg na stacji Berlin Gesundbrunnen, w północnej dzielnicy Wedding. Stąd można również wyruszyć w powrotną podróż o godzinie 20.48. - To doskonałe rozwiązanie dla biznesmenów, którzy noc chcą spędzić odpoczywając podczas jazdy – mówi Bartłomiej Buczek, dyrektor Zakładu Północnego PKP Intercity. – Również mieszkańcy Włocławka mogą skorzystać z połączenia wybierając się do Berlina na zwiedzanie, do muzeum, na koncert czy po prostu na zakupy.

Podróż pociągiem Moniuszko można odbyć w wagonie sypialnym, z miejscami do leżenia lub siedzenia. – Udostępniamy nasze najlepsze wagony – mówi portalowi dyrektor Buczek – Cena w porównaniu z pociągami jadącymi przez Kutno jest konkurencyjna.

Bilet normalny na kurs w jedną stronę z miejscem siedzącym kosztuje 44 euro, kuszetka 53€, a miejsce w wagonie sypialnianym - 58euro. Za bilet ulgowy dla dzieci do lat 12 musimy zapłacić odpowiednio: 22€, 26€, 34€, natomiast cena biletu ulgowego dla młodzieży do 26 lat wynosi: 33€, 40€ i 51 euro.

Źródło: wloclawek.info.pl

powrót

Poleć treść :
Gadu-Gadu Facebook Nasza Klasa Grono Wykop Digg Google Windows
Noclegi
Booking.com
Ostatnie 10 aktualności
Biznes
Kursy walut
Money.pl - Serwis Finansowy nr 1
NBP 2021-05-07
USD 3,7861 -0,54%
EUR 4,5764 -0,14%
CHF 4,1723 -0,21%
GBP 5,2720 -0,36%
Wspierane przez Money.pl

wypożyczanie komputerów