Facebook Ciechocinek
Youtube Ciechocinek
Poniedziałek, 29 listopada 2021, imieniny obchodzą Błażej, Walter, Fryderyk
startaktualności / kulturagalerienoclegizakupyogłoszeniawirtualny spacergrykontakt
Aktualności / Kultura

INNOWACJE: Pomysł na wagę złota


INNOWACJE: Pomysł na wagę złota Jeszcze do końca grudnia można wysyłać swoje biznesowe pomysły na ogólnopolski, piąty już Konkurs na Biznesplany, organizowany przez AIP.

Autor najlepszego biznesplanu otrzyma 10 tyś zł, statuetkę Pomysł na Biznes Roku 2008 oraz pakiet usług dla startujących w AIP (za drugie miejsce 5 tyś. zł, za trzecie - 3 tyś. zł).

Celem projektu jest wprowadzenie nowej jakości w kreowaniu przedsiębiorczości w Polsce poprzez zaoferowanie młodym ludziom, chcącym założyć własną firmę, kompletnego wachlarza narzędzi potrzebnych do realizacji własnych marzeń.

Aby wziąć udział w Konkursie należy spisać swój pomysł na biznes wypełniając formularz zgłoszeniowy i przesłać na adres konkurs@biznesplany.pl do 31 grudnia 2008 r.

Nadesłane prace poddane będą dwustopniowej ocenie. W pierwszym etapie Rady Inkubatorów, w których skład wchodzą przedstawiciele władz uczelni, dyrektorzy Inkubatorów oraz przedsiębiorcy z BCC, wybiorą najlepsze pomysły, które zakwalifikują do realizacji w Inkubatorze.

Poprzednią edycję konkursu wygrał Tomasz Wiśniewski z Torunia. Projekt sondy ultradźwiękowej dla niewidomych, zgłoszony przez absolwenta Uniwersytetu im. Mikołaja Kopernika w Toruniu okazał się być najlepszy.

Pytamy szczęśliwca...

Co Tobie przyniosła wygrana?

Wygrana pozwoliła mi na prowadzenia badań, eksperymentów. Nawiązałem spore kontakty ze środowiskami, dla których urządzenie ułatwiłoby życie. Na tą chwilę jednak szukam dużego partnera - firmy, która gotowa by była zainwestować w realizację pomysłu na większą skalę.

Sonda ultradźwiękowa zgłoszona przez Wiśniewskiego to małe urządzenie, wyglądem przypominające niedużą latarkę. Wysyła falę ultradźwiękową i odbiera echo odbite od przeszkody. Dzięki temu osoba niewidoma wie, w jakiej odległości znajduje się przeszkoda. Tomkowi życzymy sukcesów a przyszłych biznesmenów zachęcamy do udziały w konkursie. Liczy się oryginalność i oczywiście refleks. Czasu zostało niewiele.

Naczelnik MC

powrót

Poleć treść :
Gadu-Gadu Facebook Nasza Klasa Grono Wykop Digg Google Windows
Noclegi
Booking.com
Ostatnie 10 aktualności
Biznes
Kursy walut
Money.pl - Serwis Finansowy nr 1
NBP 2021-11-29
USD 4,1627 -0,30%
EUR 4,6982 -0,12%
CHF 4,5013 -0,13%
GBP 5,5531 -0,12%
Wspierane przez Money.pl

wypożyczanie komputerów