Facebook Ciechocinek
Youtube Ciechocinek
Wtorek, 7 grudnia 2021, imieniny obchodzą Agata, Ambroży, Marcin
startaktualności / kulturagalerienoclegizakupyogłoszeniawirtualny spacergrykontakt
Aktualności / Kultura

Dotacje na rozwój firm mikro.


Tagi: dofinansowanie wsparciem fundusze unijne

Dotacje na rozwój firm mikro.

Lokalny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich we Włocławku informuje, że na początku 2014 roku prowadzony będzie kolejny nabór wniosków o dofinansowania dla przedsiębiorstw mikro w ramach poddziałania 5.2.1 Wsparcie inwestycji mikroprzedsiębiorstw, Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego, W ramach konkursu wsparcie otrzymają projekty inwestycyjne niezbędne do rozpoczęcia działalności gospodarczej lub zwiększające potencjał (produkcyjny, wytwórczy, usługowy) wnioskodawcy. 

Przedsiębiorcy mogą uzyskać dofinansowanie na inwestycje w środki trwałe, wartości niematerialne i prawne, budowę obiektów niezbędnych do zrealizowania przedsięwzięcia. Efektem projektu ma być wprowadzenie nowej lub poszerzenie dotychczasowej oferty produktowej/usługowej wnioskodawcy lub wprowadzenie nowej technologii oraz powstanie co najmniej jednego miejsca pracy.

Maksymalna wartość projektu nie może przekraczać 500 tys. zł.

Pula środków dostępnych w konkursie – 1 mln euro – podzielona została pomiędzy cztery schematy. Do każdego schematu przyporządkowano gminy przyjmując kryteria: poziom bezrobocia oraz to czy wcześniej w gminie mikroprzedsiębiorcy skorzystali ze wsparcia. Warunki uzyskania wsparcia w schematach różnią się np. poziomem dofinansowania. Są one korzystniejsze dla przedsiębiorców prowadzących działalność gospodarczą w gminach, w których jest wyższy poziom bezrobocia. 

W Toruniu i Bydgoszczy poziom dofinansowania wynosi maksymalnie 50% kosztów kwalifikowanych, we Włocławku 60% a na przykład w gminie Kikół czy Kowal 70%. Podział na schematy korzystny jest dla przedsiębiorców z gmin mniejszych, ponieważ nie będą musieli konkurować z firmami z dużych miast.

Wykluczone ze wsparcia zostały projekty z zakresu wykorzystania energii wiatrowej, prywatnych praktyk lekarskich, działalności handlowej detalicznej i hurtowej, świadczenia usług poczty elektronicznej, świadczenia usług hostingowych , usług związanych z rejestracją i utrzymaniem domen internetowych, usług finansowych, konsultingowych oraz usług rynku nieruchomości. 

W miejscowościach zakwalifikowanych do schematu III (np. we Włocławku, w Aleksandrowie Kujawskim, Konecku, gminie wiejskiej Rypin ) i schematu IV do konkursu nie mogą przystąpić przedsiębiorcy, którzy działalność gospodarczą prowadzą dłużej niż 36 miesięcy.

Wnioski o dofinansowania będą przyjmowane od 27 stycznia do 7 lutego 2014 r. Więcej informacji dostępnych jest na stronie www.mojregion.eu w zakładce konkursy. 

Po dalsze informacje na temat konkursu, zasad przygotowania dokumentacji oraz rozliczania projektów zapraszamy do Lokalnego Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich we 

Włocławku, przy Przedstawicielstwie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko-Pomorskiego, ul Bechiego 2. Punkt Informacyjny czynny jest w poniedziałek, środę i czwartek w godzinach od 7.30 – 15.30; we wtorek od 7.30 do 18.00 w piątek od 7.30 do 14.00. Można się również kontaktować telefonicznie pod numerem 54 235 67 10 oraz za pomocą poczty elektronicznej na adres ue.wloclawek@kujawsko-pomorskie.pl.powrót

Poleć treść :
Gadu-Gadu Facebook Nasza Klasa Grono Wykop Digg Google Windows
Noclegi
Booking.com
Ostatnie 10 aktualności
Biznes
Kursy walut
Money.pl - Serwis Finansowy nr 1
NBP 2021-12-07
USD 4,0788 +0,42%
EUR 4,5991 +0,22%
CHF 4,4169 +0,32%
GBP 5,4098 +0,45%
Wspierane przez Money.pl

wypożyczanie komputerów