Facebook Ciechocinek
Youtube Ciechocinek
Poniedziałek, 4 lipca 2022, imieniny obchodzą Elżbieta, Malwina, Teodor
startaktualności / kulturagalerienoclegizakupyogłoszeniawirtualny spacergrykontakt
Aktualności / Kultura

Domy na sprzedaż


Tagi: Domy na sprzedaż

Domy na sprzedaż

Okna energooszczędne – czy warto w to inwestować?

 
Trwałe, nowoczesne z minimalnym współczynnikiem przenikania ciepła przeszklenia, to jedno z najnowszych rozwiązań stosowanych w budownictwie. Tego typu okna coraz częściej wykorzystywane są przy budowie domów wolnostojących, w zabudowie szeregowej czy bliźniaczej. Są też nieodłącznym elementem stosowanym w nieruchomościach energooszczędnych.
 
Współczynnik przenikania ciepła – sprawdź parametry
 
Specjaliści podkreślają, że zaopatrując się takie okna dokładanie sprawdźmy, z jakich materiałów zostały wykonane oraz zwróćmy uwagę na nazwę producenta. Jedną z najważniejszych dla nas informacji powinna być ta świadcząca o jego energooszczędności. Świadczyć o tym będzie współczynnik przenikania ciepła Uw. Specjaliści w zakresie budownictwa tłumaczą, że koniecznie
musi być on niższy niż 1,2W/m²K. Na wysokość współczynnika Uw ma wpływ wartość szyb (Ug) oraz przenikania ciepła określony dla ram (Uf). W domach energooszczędnych montowane są duże przeszklenia, od podłogi aż po sufit. Jeśli planujemy mieć użytkowe poddasze, to warto również zadbać o większej liczbie okien dachowych.
 
Nowoczesne okna – trwałe okucia to podstawa
 
Doskonałym przykładem nieruchomości energooszczędnej z wykorzystaniem najlepszych materiałów budowlanych oraz dostępnych nowoczesnych urządzeń, są budynki w Mikołowie na Osiedlu Sielanka. Jest to przykład obiektów budowanych w małych miejscowościach tworzonych w oparciu o najwyższe standardy jakościowe. Obiekty w Mikołowie mają być alternatywą dla osób,
których interesują domy na sprzedaż Ruda Śląska. Zaznaczmy tylko, że w tego typu nieruchomościach stolarkę okienną tworzy potrójny pakiet szybowy o grubości 44 mm. Natomiast współczynnik szyb wynosi 0,5-0,6 W/m2K, a przenikania ciepła Uf=0,95 W/m2K. Parametry pokazują, że zastosowane zostały nowoczesne okna, które są dostępne na rynku. Przy wyborze przeszkleń energooszczędnych warto również zwrócić uwagę na okucia, które powinny zawierać, między innymi mikrowentylację, grzybek obrotowy, blokadę klamki czy zaczep antywyważeniowy. Zastosowanie okien energooszczędnych z pewnością sprawi, że z naszego domu nie będzie uciekało ciepło. Dzięki temu będziemy mogli zaoszczędzić na rachunkach za ogrzewanie czy prąd.
 
Tekst Partnera

 powrót

Poleć treść :
Gadu-Gadu Facebook Nasza Klasa Grono Wykop Digg Google Windows
Noclegi
Booking.com
Ostatnie 10 aktualności
Biznes
Kursy walut
Money.pl - Serwis Finansowy nr 1
NBP 2022-06-30
USD 4,4825 +0,66%
EUR 4,6806 -0,01%
CHF 4,6904 +0,63%
GBP 5,4429 +0,39%
Wspierane przez Money.pl

wypożyczanie komputerów