Facebook Ciechocinek
Youtube Ciechocinek
Czwartek, 16 sierpnia 2018, imieniny obchodzą Nora, Joachim, Roch
startaktualności / kulturagalerienoclegizakupyogłoszeniawirtualny spacergrykontakt
Aktualności / Kultura

Domy na sprzedaż


Tagi: Domy na sprzedaż

Domy na sprzedaż

Okna energooszczędne – czy warto w to inwestować?

 
Trwałe, nowoczesne z minimalnym współczynnikiem przenikania ciepła przeszklenia, to jedno z najnowszych rozwiązań stosowanych w budownictwie. Tego typu okna coraz częściej wykorzystywane są przy budowie domów wolnostojących, w zabudowie szeregowej czy bliźniaczej. Są też nieodłącznym elementem stosowanym w nieruchomościach energooszczędnych.
 
Współczynnik przenikania ciepła – sprawdź parametry
 
Specjaliści podkreślają, że zaopatrując się takie okna dokładanie sprawdźmy, z jakich materiałów zostały wykonane oraz zwróćmy uwagę na nazwę producenta. Jedną z najważniejszych dla nas informacji powinna być ta świadcząca o jego energooszczędności. Świadczyć o tym będzie współczynnik przenikania ciepła Uw. Specjaliści w zakresie budownictwa tłumaczą, że koniecznie
musi być on niższy niż 1,2W/m²K. Na wysokość współczynnika Uw ma wpływ wartość szyb (Ug) oraz przenikania ciepła określony dla ram (Uf). W domach energooszczędnych montowane są duże przeszklenia, od podłogi aż po sufit. Jeśli planujemy mieć użytkowe poddasze, to warto również zadbać o większej liczbie okien dachowych.
 
Nowoczesne okna – trwałe okucia to podstawa
 
Doskonałym przykładem nieruchomości energooszczędnej z wykorzystaniem najlepszych materiałów budowlanych oraz dostępnych nowoczesnych urządzeń, są budynki w Mikołowie na Osiedlu Sielanka. Jest to przykład obiektów budowanych w małych miejscowościach tworzonych w oparciu o najwyższe standardy jakościowe. Obiekty w Mikołowie mają być alternatywą dla osób,
których interesują domy na sprzedaż Ruda Śląska. Zaznaczmy tylko, że w tego typu nieruchomościach stolarkę okienną tworzy potrójny pakiet szybowy o grubości 44 mm. Natomiast współczynnik szyb wynosi 0,5-0,6 W/m2K, a przenikania ciepła Uf=0,95 W/m2K. Parametry pokazują, że zastosowane zostały nowoczesne okna, które są dostępne na rynku. Przy wyborze przeszkleń energooszczędnych warto również zwrócić uwagę na okucia, które powinny zawierać, między innymi mikrowentylację, grzybek obrotowy, blokadę klamki czy zaczep antywyważeniowy. Zastosowanie okien energooszczędnych z pewnością sprawi, że z naszego domu nie będzie uciekało ciepło. Dzięki temu będziemy mogli zaoszczędzić na rachunkach za ogrzewanie czy prąd.
 
Tekst Partnera

 powrót

Poleć treść :
Gadu-Gadu Facebook Nasza Klasa Grono Wykop Digg Google Windows
aktualności ciechocinek

Jeszcze nie dodano żadnego komentarza.
Aby dodać komentarz prosimy przejść na zakładkę Dodaj komentarz

wypożyczanie komputerów zdrowa woda
Szanowny Gościu

Prosimy o zapoznanie się z poniższymi informacjami oraz wyrażenie zgody poprzez kliknięcie na przycisk „wyrażam zgodę”. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i może być cofnięte w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

25 maja 2018 roku zgodnie z dyrektywą Unii Europejskiej wejdzie w życie Rozporządzenie o Ochronie Danych Osobowych. W związku z tym, informujemy o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku.

Jakich danych dotyczy zgoda?

Zgoda dotyczy danych osobowych, które są zbierane w ramach korzystania przez użytkownika ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności strony internetowej MiastoCIECHOCINEK.com, w tym zapisywanych w plikach cookies, oraz w trakcie przesyłana zapytania do naszej firmy poprzez formularz kontaktowy
Kto będzie administratorem Twoich danych osobowych?

Administratorami Twoich danych będzie W3B World z siedzibą we Włocławku przy ul. Rucianej 11.

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane osobowe?

Przetwarzamy te dane w poniższych celach :
Komu zgodnie z prawem możemy przekazać Twoje dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania w przypadku wystąpienia przez nich z wnioskiem do naszej firmy.

Jakie masz prawa w stosunku do Twoich danych?

Masz prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych?

Każde przetwarzanie Twoich danych jest oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych w celu świadczenia usług jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie (tymi umowami są zazwyczaj regulaminy lub podobne dokumenty dostępne w usługach, z których korzystasz). Z kolei podstawą prawną dopasowywania treści usług do Twoich zainteresowań, zapewnienie ich bezpieczeństwa oraz pomiary i ich udoskonalanie, jak również marketing własny Gamma Ffittings jest uzasadniony interesem administratora danych osobowych. Przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych w tym kierowanie do Ciebie reklam, w tym remarketing oraz w celach analitycznych będzie odbywać się na podstawie Twojej dobrowolnej zgody, którą wyrażasz zaznaczając przycisk „wyrażam zgodę” znajdujący się na końcu niniejszego wyjaśnienia.

Zgadzam się na przetwarzanie w celach marketingowych, w tym kierowanie reklam oraz celach analitycznych, moich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przeze mnie ze strony internetowej MiastoCIECHOCINEK.com w tym danych zapisywanych w plikach cookies przez Gamma Ffittings również po rozpoczęciu obowiązywania Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych, czyli od dnia 25 maja 2018 roku. Wyrażenie tej zgody jest dobrowolne i mogę ją w dowolnym momencie wycofać, kierując wiadomość na adres mailowy: info@miastociechocinek.com z tym, że wycofanie zgody nie będzie miało wpływu na zgodność z prawem przetwarzania na podstawie zgody, przed jej wycofaniem.