Facebook Ciechocinek
Youtube Ciechocinek
Piątek, 29 marca 2024, imieniny obchodzą Wiktoryna, Cyryl, Eustachy
startaktualności / kulturagalerienoclegizakupyogłoszeniawirtualny spacergrykontakt
Aktualności / Kultura

CKS Zdrój : Derby dla Torunian

CKS Zdrój : Derby dla Torunian Niestety porażką gospodarzy 0:1 zakończyły się wczorajsze derby Pomorza i Kujaw pomiędzy Zdrojem Ciechocinek a TKP Toruń. Bramkę dla gości zdobył strzałem głową Rafał Jankowski.

Początek spotkania to wzajemne badanie się obu drużyn. W 6 minucie Rafał Jankowski nie trafia do niemal pustej bramki. Jednak w 12 minucie napastnik z Torunia zachował zimną krew i głową pokonał Trocikowskiego. Ciechocinianie od tego momentu zaczynali coraz mocniej atakować. W 23 minucie wrzutka Marcina Majchrzaka przeleciała minimalnie koło słupka. Dziesięć minut później Majchrzak zdecydował się na strzał z 20 metrów, piłka trafia w poprzeczkę i wychodzi poza boisko. Minutę później doszło do bardzo kontrowersyjnej sytuacji. Napastnik Zdroju Roman Maciejak otrzymał piłkę od Atanackovicia, wyszedł sam na sam z golkiperem z Torunia i zostaje sfaulowany przez byłego gracza ciechocińskiej jedenastki Bartłomieja Gralę. Sędzia zamiast czerwonej kartki dla obrońcy TKP, pokazał mu tylko żółty kartonik. Do końca pierwszej połowy rezultat spotkania nie zmienił się.

Druga połowa to ataki Zdroju. Goście nastawili się na grę z kontry. Ciechocinianie atakowali, lecz ataki ich przerywali obrońcy albo na wysokości zadania stawał Przemysław Kryszak, bramkarz TKP. W 65 minucie Adam Młodzieniak zdecydował się na strzał, piłka otrzymała dziwnej rotacji i uderzyła w spojenie słupka z poprzeczką. Trzy minuty później Maciejak uderzył piłkę, jednak jego strzał sparował na rzut rożny P.Kryszak. Goście od czasu do czasu mieli swoje sytuację. W 78 minucie Zgórzak zdecydował się na strzał, lecz piłka przeleciała nad bramka. Jeszcze w doliczonym czasie gry Łukasz Koch znalazł się sam na sam z bramkarzem z Torunia, lecz sędzia dopatrzył się spalonego. W derbach Kujaw lepsi okazali się piłkarze TKP.

Warto odnotować bardzo słabą dyspozycję sędziów spotkania. Niektóre decyzję arbitrów pozostawiają wiele do życzenia. Szczególnie sytuacja z 36 minuty ...

CKS Zdrój Ciechocinek - TKP Toruń 0:1 (0:1)

Bramka: Jankowski (12)

Żółte kartki: Tiemtore (83), Koch (90) ; Grala (36), Zgórzak (78)

Widzów: 700

Zdrój: Trocikowski - Smerdel (77 Koch), Nawrocki, Chmielecki, Sikorski - Maciejak, Mucha (56 Morozow), Tiemtore, Atanacković, Majchrzak - Todorow.

TKP: P.Kryszak - Wróbel, Warczachowski, Grala (46 Nowaczyk), Kowalski - Młodzieniak, Świderek, M.Kryszak (85 Urbański), Grzebel - Maćkiewicz (46 Zgórzak), Jankowski (56 Dah).